X


Bitmain Antminer S9’un Özelliklerini Açıkladı

18:00
1 Haziran 2016

Bitmain ASIC için kullanılan yeni 16nm testini uygulayarak uzun süredir beklenen Antminer S9‘un özelliklerini ve çıkış süresini açıkladı.

Buna göre yeni S9, 14TH/s hızına 189 çip kullanarak ulaşıyor. Güç tüketimi ise 130 watt için 0.1 J/GH’e kadar düşürüldü. Cihazın güç ve çip hızındaki bu artış kolay ve uzun süreli kullanım için S7 tipi tasarımda sunulmaya devam ediyor.

S7 ise 1293 watt için 0.25 J/GH’lik bir performans gösteriyor. Bitmain 28nm’den 16nm’ye geçişi madencilik dünyası ve madencilerin uzun süreli kullanımı için önemli bir değişiklik olarak görüyor. S9 birkaç ayda bir cihazların eskiyerek yenilendiği madencilik piyasasında buna gerek kalmadan elde edilen kârı sürekli hâle getirebilir.

Bitmain dışında BitFury’nin de Bitmain’inkiyle benzer özelliklere sahip yeni 16nm çip üretimi duyurulmuştu.. İki şirketin yeni cihazlarının rekabet içinde olacağı aşikâr. BW Pool’un çıkaracağı 14nm’lik ASIC’inin yanına Innosillicon’un 16nm genişliğindeki çipini eklemekte fayda var.

Hemen hemen benzer özelliklere sahip, daha az elektrik tüketen, dayanıklı, uzun ömürlü ve öncekilerden daha az bakım gerektiren ASIC cihazlar üretmek sektörde yukarılarda kalmak için anahtar nokta olmaya devam ediyor.

22

S9 controller

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar