X


PayPal Bitcoin Patent Başvurusunda Bulundu

18:00
4 Haziran 2016

PayPal bitcoin ve diğer kripto paraları kabul eden modüler ödeme cihazı için patent başvurusu yaptı.

ABD Patent ve Marka Ofisi ile birlikte doldurulan başvuru, sanal paraların nasıl kullanılacağını anlatan uzun bir tanımdan oluşuyor ve tanımda Bitcoin, Litecoin ve Dogecoin’in özel olarak adı geçiyor. Aynı zamanda cihazın fiziksel özellikleri tanımlanarak fotoğrafı sunuluyor.

Cihazın temel özelliklerine bir göz atalım:

Modüler Ödeme

Başvurunun özet kısmında modüler ödeme modülü tanımlanıyor. Modül cihaz bağlayıcısı olan bir ana gövde içeriyor. Ana gövdedeki ödeme veri tabanı fon kaynağı ve güvenlik bilgisini depoluyor.

Kripto Para Entegrasyonu

Sisteme entegre her bir kripto paraya karşılık bir kripto para cüzdanı cihaza kodlanmış bir şekilde kendine yer buluyor. Her kripto kartın kripto para transferini yapabilmesini sağlayan bir ya da daha fazla sayıda özel anahtarı hafızasında tutan farklı bir kripto para cüzdanı bulunuyor.

Çoklu Cüzdan

Cihaz aynı veya farklı bir kripto paranın çoklu cüzdanının kullanımına izin veriyor. Kullanıcılar aynı zamanda cüzdanlarına erişirken üç güvenlik aşamasından geçiyor. Kaybolma ve çalınma gibi durumlarda cüzdana erişimin devamlılığı için cüzdan yedeklenebiliyor ve kopyalanabiliyor. Bir diğer anlamda ödeme işlemini gerçekleştirebilmek için fonlama kaynağının bilgisi veri tabanından işlenebiliyor.

PayPal’ın Türkiye’den çıkışının ardından yeni yöntemler ve methodlarla kripto paraların kullanılacağı muadil ürünler ön plana çıkabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER