Reklam

Bithumb’tan 12.5 Milyon Dolarlık XRP Transfer Edildi

Güvenlik endişeleri sebebiyle Bithumb’tan 64.000.000 adet XRP bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi. 
13:00
31 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

2019’da Ripple ürünlerini ve hizmetlerini benimseyen sayısız finansal kuruma rağmen firmanın kendi kripto para birimi XRP, yatırımcıları büyük ölçüde hayal kırıklığına uğrattı. Birçok yatırımcı XRP’de pozisyon almakla açıkça ilgilenmiş olsa da, fiyat son 12 ayda yüzde 46’dan fazla düştü. 2019 yılında Ripple ile ilgili birçok haber paylaşıldı. MoneyGram ortaklığı ve büyük satın alımlar ile XRP yatırımcıları sürekli fiyatın da bu doğrultuda artmasını bekledi.

Büyük XRP Transferi

Ancak bugün Twitter’daki büyük kripto para birimi işlemlerini paylaşan bir hesap olan Whale Alert (@whale_alert), 64.000.000 XRP’nin Bithumb borsasından bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını bildirdi. Bugünün fiyatları ile değerlendirildiğinde işlemin toplam dolar değerinin neredeyse 12.5 milyon olduğu görülüyor.

Bunun yanında kripto para piyasası analisti ve Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, düşük fiyat performansının coin’in “tokenomisi” ile ilgili iki faktörün sonucu olduğuna inanıyor.

Greenspan hala hem XRP hem de Bitcoin üzerinde genel olarak yükseliş beklentisinde olsa da Ripple’ın elinde tuttuğu XRP’ler ile dumping yapmasının ve finansal kurumların Ripple hizmetlerini kullanmak için hiç XRP satın alması gerekmediğinin varlığın zayıf performansına katkıda bulunduğunu savunuyor. Bilindiği gibi şirket hala önemli sayıda XRP’yi kontrol ediyor ve bu eğilimin yeni yıla da devam etmesi muhtemel görünüyor.

Öte yandan Greenspan konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Herhangi bir ayda 1 milyar token satabilirler. Bu tek başına, pazardan bağımsız olsun ya da olmasın pazarın ruhuna zarar verebilir.

Ripple’ın Hizmetleri

Greenspan için fiyat artışını sınırlayan ikinci faktör; Ripple hizmetlerini kullanmayı tercih eden şirketlerin ağın yerel kripto para birimi olmadan da bu hizmetler faydalanabilmesi… ağı bir şekilde kullanan bankaları listeleyen Rppl.info’ya göre, ezici bir çoğunluk XRP’ye dayanmayan gerçek zamanlı bir brüt ödeme sistemi xCurrent‘i kullanıyor.

Kaynak: Beincrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar