X

Bitfinex ve EOSFinex Chainswap’ı Başarılı Bir Şekilde Tamamladı

5 milyon dolarlık Tether chainswap’ı başarıyla gerçekleşti
13:00
7 Ekim 2019

Kripto para borsası Bitfinex merkezsiz işlem platformu olan EOSFinex ile birlikte, 5 milyon dolarlık Tether (USDT) stabilcoin’ini EOS Blockchain protokolüne dönüştüren “chainswap” işleminin başarılı bir şekilde tamamlandığını açıkladı.

Cointelegraph ile paylaşılan resmi basın açıklamasına göre, şirketler bu adımla “EOS DApp ekosisteminde dijital varlıkların volatilitesine ilişkin riskleri azaltmak için istikrarlı ve likid bir değer deposu sağlamayı” amaçlıyor. Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konuya ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Gelecek vaat eden projeler, diğer Blockchain’lerdeki mevcut tıkanıklık ve volatilite sorunları sebebiyle gün yüzüne çıkamıyor ve bu nedenle EOS’da daha fazla DApp kullanımı var. Bir stablecoin olarak EOS’un eksikliği projelerin fiyat volatilitesine maruz kalmalarını yönetmelerine yardımcı olamaması.

Sonraki Durak: Ana Ağ

Yapılan açıklamalara göre EOSIO’nun eşler arası mikro-ödeme altyapısı şu anda ilk 100 merkezsiz uygulamanın (DApps) %49’unu ve 24 saatlik işlem aktivitesi olan ilk 10 DApp’ın yedisini kullanıyor.

Öte yandan EOSFinex ürün yöneticisi Steven Quinn şimdi platformun bir sonraki hedefinin, “EOS topluluğundaki kişilerin birlikte çalışmasını 3 saniyeye kadar düşürecek olan blok geri dönüşsüzlük zamanlarını işleme koymak ve EOSFinex’i ana ağ üzerinde başlatmak” olduğunu dile getirdi.

EOS Ağı Dondurulabilir Mi?

Bunların yanında yakın zamanda çıkan haberlere göre EOS Blockchain protokol kullanıcıları son birkaç hafta içinde ağ erişimiyle ilgili periyodik sorunlar yaşıyor.

Akıllı sözleşme geliştiricisi ve güvenlik mühendisi Dexaran tarafından yazılan son bir makalede, bu sorunun belirgin nedeni açıklandı. Dexeran’a göre bu durum bilgisayar korsanlarının ağı “tıkama” ya da düşük verimli bir moda kaydırmalarına olanak veren ve sadece birkaç dolar değerinde EOS kullanılan ucuz bir teknik olarak karşımıza çıkıyor.

Bunların yanında EOS geçtiğimiz haftalarda tarihindeki ilk hard fork’u başarıyla tamamladığını açıklamıştı. Bu başarılı adımın arkasından gelecek olan iki önemli güncelleme daha olduğu belirtilmişti. Konuyla ilgili detayları burada sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar