reklamı kapat

Bitcoin’lerinizi Nasıl Güvende Tutabilirsiniz? Uzmanı Açıkladı

Jameson Lopp, güvenli Bitcoin depolama yolunu açıkladı.
13:00
8 Haziran 2020

Bitcoin fiyatının böyle bir kriz ortamında ve belirsizliğin ortasında bile 10.000 dolar bandını zorluyor olması, sektöre gelen yeni yatırımcıların sayısında da önemli bir artış ortaya çıkardı. Özellikle kripto para borsalarının son aylarda ciddi hatalar yapması ve zaman zaman çökmesi, yatırımcıların borsalardan başka alternatifler aramasına neden oldu.

Birçok yatırımcı sahip olduğu BTC’leri veya kripto paraları kendileri korumak ve depolamak istese de bunun yeterince güvenli olup olmayacağı konusunda kararsızlıklar yaşıyor. Eğer doğru uygulanırsa, borsalar dışında kripto para depolamak en güvenli yöntem olarak biliniyor.

Bitcoin Depolamak İçin En Güvenli Yol

Önde gelen Bitcoin yatırımcılarından ve geliştiricilerden Jameson Lopp da yatırımcıların Bitcoin depolamak için neler yapmaları veya yapmamaları gerektiğini açıkladı. Kripto para borsaları gibi üçüncü partilerin her zaman riskli olduğunu ifade eden Lopp, en güvenli yolun donanım cüzdanı olduğunu belirtti.

Lopp’a göre eğer online bir cüzdan kullanılacaksa da o cüzdanın kaydı için girilecek olan e-posta adresinin yeni oluşturulmuş ve hiçbir başka platformda kaydı olmayan e-post adresi olması gerektiğinin çok önemli olduğunu vurguladı. Bu sayede hem oltalama hem de buna benzer saldırılardan kaçınmış olunulabilir.

Tarayıcı eklentilerinin de bazen kötü amaçlı yazılımlardan etkilenebileceğini belirten Lopp, bu sebeple güvenli tarayıcılar kullanılması gerektiğini belirtti. Soğuk cüzdan olarak bilinen çevrimdışı kripto para depolama donanım cüzdanları, ünlü isme göre şu an en güvenli yol ve kullanıcı hataları da bu cüzdanla minimuma indirilebilmekte.

Kripto para dolandırıcılarının sayısında rekor artış görülen şu günlerde, sahip olduğunuz Bitcoin‘lerinizi kendinizin korumasında fayda olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.