reklamı kapat

Bitcoin’den Beklenmeyen Yükseliş! 10.000 Dolar Yolda Mı?

16:50
7 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 1 saat içerisinde hiç beklenmeyen bir yükseliş elde ederek birçok kripto para borsasında 9.600 dolar seviyesinin üstüne çıktı. BTC’nin birkaç gün önce 9.400 dolara çıkması buradan sert bir düşüş geleceğinin düşünülmesine yol açsa da BTC bir gün aralıkla yeni bir ralliye daha başladı.

Bitcoin Yeniden 10.000 Doları Görebilecek Mi?

Buna rağmen BTC/USD işlem çiftinin 9.600 dolardaki dirençten sert bir düşüş yaşadığı ve bazı borsalarda 9.400 dolara kadar düştüğü görüldü. Bitcoin’in bu ani yükselişinin şu an için görünen hiçbir sebebi yok ve bu balinaların kurduğu bir tuzak olabilir. Daha önce de balinaların bir anda %5’e tekabül eden yükselişler yaşattıkları ve devamında piyasayı sert bir düşüşle götürdüklerini tecrübe etmiştik.

Yükselişin kaynağının BitMEX ve Bitfinex kripto para borsaları olması da bu artışın aslında vadeli işlem sözleşmeleri ve kaldıraçlı işlemlerle gerçekleştirilmiş olabileceğini gösteriyor. Buna rağmen eğer bu seviyelerden FOMO başlar ve BTC 9.600 dolar üzerinde kapanış yaparsa, 10.000 dolara kısa süre içerisinde çıktığını görmemiz mümkün olabilir.

10.000 dolar birçok yatırımcı için önemli bir psikolojik seviye olarak biliniyor ve BTC Halving öncesinde bu noktanın kırılması sert yükselişleri getirecektir. Aslında 2017 yılındaki parabolik rallide de BTC’nin 10.000 dolar üzerine çıkması kısa süre içerisinde 20.000 doların gelmesini sağlamıştı.

Ancak eğer BTC günlük bazda yeniden 9.400 doların altında kapanış yaparsa fiyat düşüşünü devam ettirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.