X


Bitcoin ve Kripto Para Terimler Sözlüğü

19:20
26 Nisan 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Uzun bir çalışmanın ürünü olan, çoğunluğu İngilizce ve madencilikten borsa terimlerine bir çok Kripto Para terimini tek bir çatı altında toplayan CoinTürk Terimler Sözlüğü hizmete girdi.

Sadece Kripto Para eko sistemine özgü kelimelerin ve bu eko sistemde sıklıkla kullanılan kelimelerin yer aldığı sözlük kullanıcılara interaktif bir platform sağlıyor.. Kullanıcılara kelime ekleme ve düzeltme önerme imkanı sunan sözlük uygulaması sayesinde çok kısa bir süre sonra geniş kapsamlı bir Türkçe Kripto Para Terimler sözlüğü oluşacağını düşünüyoruz.

Sizler de eklenmesini istediğiniz kelimeleri sözlük içerisinde yer alan “Yeni Kelime Ekle” sekmesini kullanarak sözlüğe ekleyebilir, hatalı bulduğunuz ya da tanımında değişiklik yapılması gerektiğini düşündüğünüz kelime önerilerini “Değişiklik Öner” sekmesini kullanarak değiştirebilirsiniz. Editörlerimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda önerileriniz “sizin adınızla” sözlüğümüzde yerini alacaktır. Böylece sizler de Kripto Para eko sisteminin Türkiye’de gelişmesine önemli bir katkı sağlamış olacaksınız.

CoinTürk Terimler Sözlüğü’nün bir diğer güzel özelliği ise, site içerisinde yer alan haber ve makale yazılarında geçen ve anlamını bilmediğiniz sözcüklerin karşılıklarının sayfadan ayrılmadan öğrenilebilmesi imkanı sağlıyor olması. Örneğin DDoS kelimesinin anlamını bilmeyen okuyucularımız kelimenin üzerine geldiklerinde anlamı karşılarına çıkmaktadır.

Zamanla daha da geliştireceğimiz bu sözlüğün tüm kullanıcılara faydalı olacağına inanıyoruz. Sözlük İçin Tıklayınız.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar