X


Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum: AVAX, HOT ve ADA Yorumları

BTC ve altcoinlerde son durum!
19:21
13 Haziran 2021

Kripto para piyasası cumartesi günü klasik bir düşüş yaşasa da bugün beklenen seviyelerin altına inmedi. Hafta sonları yaşanan likidite azlığı genellikle yüksek hacimli satışların piyasayı altüst etmesine olanak sağlıyordu. Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 36.000 dolardan işlem görmekte.

Bitcoin Fiyatı İçin Toparlanma Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içerisinde %1,5 yükseliş elde ederek 36.079 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin fiyatının bu yükselişi daha önceki hafta sonlarına kıyasla bir mucize olarak görülebilir. BTC neredeyse 1 aydır istikrarlı olarak her hafta sonu satış baskısına maruz kalırken bu hafta durum değişti.

BTC/USD paritesi yerinde sayarken altcoinlerin ise düşüş yaşamaya devam ettiği görülüyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de bu durum karşısında %45 seviyesine yükseldi ve toparlanma yaşıyor. Ethereum son 24 saat içerisinde %1,5, Binance Coin %1,9 ve Cardano %3 düşüş yaşıyor. Top 10 içerisindeki altcoinlerin genel durumu ise ya düşüş ya da yatay seyir olarak ifade edilebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

AVAX Yorumları

Daha alt sıralardaki altcoinler için ise durum oldukça farklı. Türkiye’de de ciddi bir yatırımcı kitlesine sahip olan Avalanche (AVAX) yorumlarına bakıldığında ise fiyatın destek noktasına çekildiği görülüyor. Ünlü kripto para analisti Erhan Ünal, AVAX/USDT grafiğinde fiyatın kritik desteğe çekildiğine dikkat çekti.

AVAX daha önce bu seviyeye çekildiğinde ani bir tepki almış ve hızla 21 dolar desteğine ulaşmıştı. Şu an için yükselişe dair bir emare bulunmuyor ancak bu desteğin daha önce tepki vermesi yatırımcıların umutlarını arttırıyor. AVAX’in kritik direnç noktası ise 21 dolar ila 25 dolar arası olarak görülüyor.

HOT ve ADA İçin Son Durum

HOT fiyatının son durumuna bakıldığında ise bunun 24 saat içerisinde %1,6 yükseliş ile toparlanma sinyali verdiği görülmekte. HOT, toplam 1,341 milyar dolarlık piyasa değeri ile daha önceki rekor seviyesinin bir hayli altında.

5 Nisan tarihinde 0,03 dolara kadar yükselen HOT şu an 0,007 dolardan işlem görüyor ve kritik 0,01 dolar direncini test edebilir. Bu direncin kırılması HOT için yeni bir trendi başlatır. Düşüş durumunda ise HOT için kritik destek 0,004 dolar olacaktır.

Cardano, düşüşe en iyi direnenlerden birisi oldu ve kritik 1,38 dolar desteğinin üzerinde kalmayı başardı. ADA fiyatı için kritik direnç 1,85 dolar olarak biliniyor.

Ünlü analist Michael van de Poppe de 1,38 dolar desteğinin tutunmayı başardığı sürece fiyat hedefinin 1,85 dolar olacağını vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar