reklamı kapat

Bitcoin Mi? Emlak Mı? İşte Anket Sonuçları

09:00
29 Haziran 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Yatırım ve finans rüzgarının hangi yöne estiğini tespit etmek için bir şehir planlayıcısı İngiltere’de anket düzenledi. Anket sonuçlarına göre 1980-2000 arası doğan neslin %27’si Bitcoin’in emlak yatırımından daha iyi yatırım olduğunu düşünüyor.

Şehir planlayıcısı Y kuşağının Bitcoin ve kripto paralara verdiği öneme dikkat çekiyor. Bu kuşağın kripto paraları daha iyi anlaması, kripto paraların emlak sektöründen daha fazla potansiyeli olduğunu düşünmelerine yol açıyor. Ayrıca kripto para alanında başarılı olanların emlak alanında başarılı olanlardan daha fazla takdir edilebileceği düşünülüyor.  Araştırma içeriğinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Y kuşağı için Bitcoin fiyatının aniden yükselmesi ve ardından aynı hızla düzeltme yapması emlak fiyatlarının sabit artışına kıyasla daha ilgi çekici.

Diğer sektörler de tetikte

Daha önce yayımlanan başka araştırma sonuçlarında da BTC’nin yüksek oranda tercih edildiği olmuştu. BTC yatırımı diğer varlıklarla ve yatırım yöntemleriyle kıyaslandı.

Geçtiğimiz sene kasım ayında, bir yatırım firması Blockchain Capital’in ABD’de yaptığı araştırmayla 18 ve 34 yaş aralığındaki insanların hükümetin elinde bulunan hisse senetleri ya da menkul kıymetlerin yerine Bitcoin’i tercih ettiği sonucuna varılmıştı.  Bir araştırma firması tarafından yürütülen araştırmada katılımcıların yaklaşık %27’sinin 1.000 dolar değerinde menkul kıymet yerine, Bitcoin sahibi olmak istediği ortaya çıktı. Sadece erkek yatırımcıların sonuçları ise %38 oranında. Ancak söz konusu altın olduğunda Bitcoin sadece %19 tercih ediliyor.

Y kuşağının kripto bilgisi daha fazla

Birçok araştırmaya göre erkek yatırımcı sayısı kadın yatırımcı sayısından fazla. Diğer yandan kripto para farkındalık oranı yaşa göre değişkenlik gösteriyor. Y kuşağının %42’sinin Bitcoin’den haberdar, ancak 65 yaş üstü bireylerde bu oran sadece %15.

Gençlerin kriptoları benimsediği, öğrenci burslarına dair yapılan bir araştırmayla bir kere daha kanıtlandı. Araştırmaya göre üniversite öğrencilerinin %21,2’si aldığı burslarla kripto para yatırımı yapıyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.