X

Bitcoin Fiyat Analizi ve Yorumlar: Uzman Analistlerin BTC Beklentileri

Lider Bitcoin, yukarı yönlü girişimlerinin başarısızlıklarıyla yüzleşiyor.
15:32
2 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, 2 Aralık itibarıyla 60.000 dolarlık alan testinde reddedildi. Son 24 saat içerisinde oldukça dalgalı bir seyir izleyen Bitcoin, 59.000 dolar bandına tırmanırken kısa sürede 55.000 dolara kadar geriledi.

Bitcoin 60.000 Dolar Seviyesine Ulaşamadı

Son 24 saatte 55.000 dolar ile 59.000 dolar arasındaki fiyat bandında işlem gören lider Bitcoin, yukarı yönlü girişimlerinin başarısızlıklarıyla yüzleşiyor. Yeni COVID varyantı Omicron üzerindeki endişelerin devam etmesine tepki olarak Bitcoin, hisse senetleri ile paralel doğrultuda düşüş kaydetti. S&P 500 günü %1.2 düşüşle kapattı.

Kripto para piyasasını saran hayal kırıklığı üzerine analistler, daha uzun vadeli bir bakış açısını yeniden öne sürerek fırsat çağrısında bulundu. Uzman kripto para analisti Michael van de Poppe, 60.000 doların altındaki fiyat hareketlerini dikkatle izlediğini aktarırken şunları aktardı:

Satın alımlar için izlenmesi gereken seviyeler Bitcoin için 47.000 dolar ila 54.000 dolarlık fiyat bandıdır. Ne zaman altcoin almalı? Aralık. Geçen haftalardaki görüşlerimde değişen bir şey yok.

Satın alma hedefi, düşük seviyelerin ardından nisan ayında olduğu gibi BTC/USD‘yi 400.000 dolara ulaştıran bir döngü tahminlerini de gün yüzüne çıkardı. İki haftalık grafikte fibo seviyelerini izleyen analist TechDev perşembe gününü işaret etti.

Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Açık pozisyon (open interest) tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın seyrediyor. Bununla birlikte borsalardaki açık pozisyon fiyat hareketine göre büyük hacmi nedeniyle bir endişe kaynağı olmaya devam etti.

Zincir üstü analitik firması Glassnode verilerine göre yakın zamanda tarihteki en yüksek ikinci seviyelerine ulaşan Bitcoin vadeli işlemlerine açık ilgi gösterdi ve nisan rekoruna yaklaştı. Analist William Clemente, mevcut durumu şöyle değerlendirdi: “Bir noktada, bu açık ilgi şu ya da bu yönde ortadan kalkacak.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar