X


Bitcoin ETF’leri Ne Zaman Kabul Edilecek?

CNBC’de yayınlanan Fast Money programının sunucusu Brian Kelly Bitcoin ETF’leri hakkında konuştu.
19:00
24 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin ETF’i SEC’in son kararının ardından yılan hikayesine döndü. Önceki gün ProShares’in ve diğer 8 şirketin yaptığı Bitcoin ETF başvurusunu reddettiğini açıklayan SEC bundan kısa süre sonra red kararını gözden geçirdiğini duyurdu.

CNBC’den Brian Kelly Bitcoin temelli kripto para fonlarının ne zaman piyasaya geleceğine dair düşüncelerini paylaştı. Kelly’ye göre ETF’lerin reddedilmesi kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı. Buna rağmen kullanıcıların Bitcoin ETF’in kabul edileceği Şubat 2019’a kadar bekleyebileceklerini kaydetti.

Zira Kelly bu tarihin ETF’in kabul edilebilmesi için mükemmel olduğunu düşünüyor. Eylül ayındaki VanEck başvurusunun da kabul edilebileceğini belirten Kelly, SEC’in Bitcoin ve kripto paralarla hala daha barışık olmadığını çünkü sektörün nasıl işlediğini takip edecek bir gözetleme sisteminden yoksun olduğunu savunuyor. Brian Kelly NYSE’nin Bakkt uygulamasının da ETF’in kabul edilmesi için olumlu bir faktör olarak görüyor.

Finans gurusu sözlerinin devamında kripto para topluluğundaki duygu değişikliğinin piyasayı 2019’un ilk çeyreğinde fantastik haberlere boğacağını düşünüyor. Aynı zamanda SEC’in “gözden geçirme” kararını açıklamasının ardından Hester Pierce’ın attığı tweet’ten alıntı yapıyor:

Komisyon (Başkan ve komisyon üyeleri) çalışanlarına bazı görevler verir. Bu gibi durumlarda çalışanlar komisyon adına hareket eder. Komisyon, çalışanlarının eylemlerini tıpkı bu durumda olduğu gibi yeniden gözden geçirebilir.

Brian Kelly ETF’ler onaylandığında piyasayı neyin beklediği hakkında yorum yapmaktan da geri durmuyor ve güç tekrar insanlara geçeceği için bunun öneminin büyük olacağını savunuyor. En başta perakende yatırımcıların ETF’lere talep gösterdiğini çünkü kurumsal yatırımcıların emtia hakkında ikilemde olduğunu belirtiyor. Bitcoin’in ETF’lerin kabul edilmesine tepki vermemesinin de ihtimal dahilinde olduğunu, ancak bunun düşük bir ihtimal olduğunu sözlerine ekliyor.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar