X


Bitcoin Cash Hard Fork Öncesi Artışta, Etki Eden Unsurlar Neler?

Bitcoin Cash yaklaşan hard fork'u öncesinde değer kazanamaya devam ediyor.
16:00
4 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasası 4 Kasım Pazar günü küçük oranlarda artışlar kaydetti. En yüksek piyasa değerine sahip ilk yirmi kripto paranın geneli günü çeşitli oranlarda yükselişlerle sürdürüyor. Fiyatını artıran altcoin’ler arasında son yirmi dört saatte %15 oranında yükselen Bitcoin Cash (BCH) dikkatleri çekiyor.

Piyasadaki en değerli dördüncü kripto para olarak işlem görmeye devam eden Bitcoin Cash haberin hazırlandığı sıralarda 544 dolardan işlem görüyordu. 2 Kasım Cuma günü 425 dolar civarında bir fiyat üzerinden alınıp satılan altcoin o tarihten bu yana büyük oranda artış gösterdi. Yaklaşık iki gün içerisinde yaşanan bu artış %27’lik bir değere karşılık geliyor.

Bilindiği üzere Bitcoin Cash ağında 15 Kasım 2018 tarihli bir hard fork’un uygulanması planlandı. Bu işlemin ardından ağın ikiye bölünmesi ve ortaya iki ayrı kripto paranın çıkması söz konusu olacak. Binance böylesi bir durumda Bitcoin Cash’in ABC tarafından ortaya konulan versiyonunun destekleneceğini duyurdu. ABC, BCH yazılımının orijinal geliştiricileri olarak tanınan bir grup. Bu grup BCH’yi geçtiğimiz yıl orijinal Bitcoin ağından “fork’lamıştı.”

Bir diğer dev kripto para borsası Coinbase 3 Kasım Cumartesi günü yaptığı açıklamada Bitcoin Cash’in bitcoincash.org’daki orijinal yol haritasına destek vereceğini duyurdu. Haberlerin ardından Bitcoin Cash’in fiyatı önemli ölçüde artış gösterdi. BCH’nin günlük işlem hacmi de yükselerek 1 milyar dolar seviyesine yaklaştı. Bu değer  listede Bitcoin Cash’in önünde yer alan altcoin XRP’nin günlük hacminin neredeyse üç katı.

Sonuç olarak BCH fiyatının büyük ölçüde artmasını iki temel sebebe bağlamak yanlış olmaz: Bitcoin Cash’in bilinen yol haritasına verilen desteklerin artması ve yeni Bitcoin Cash fork’unun mevcut BCH yatırımcılarına dağıtılması beklentisi.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar