X


Bitcoin (BTC) İçin Yeni Dip Hedefi! Altcoinler Düşebilir!

Bitcoin ve altcoinler için çok daha büyük düşüşler kapıda olabilir. Tanınmış uzmanların verdiği hedeflere dikkat!
21:41
20 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

En büyük kripto para birimi Cuma gününü 29.000 doların altında kapatmakta kararlı görünüyor. Analistin açıkladığı bu seviyeye kadar düşebilir. Halving için konuşulan büyük bir düşüş vardı peki son açıklanan hedefe göre Bitcoin kaç dolara kadar düşebilir? Altcoinleri bekleyen büyük tehlike ve güncel fiyat tahminleri!

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) geçen haftanın dip seviyesinden %40’tan fazla düşebilir, yeni veriler bir analistin verdiği dip seviyesini güçlendiriyor. 20 Mayıs’taki bir dizi tweet’te, popüler kripto para analisti Rekt Capital, BTC/USD’nin tarihsel normlara uymak için 20.000 dolara yaklaşması gerektiğini savundu. Bu analist yakın tarihe kadar yükseliş için iyimser duruşunu sürdürüyordu ancak sürekli düşen fiyatlar onun da umutlarını tüketmişe benziyor.

Bitcoin grafiğindeki “death cross” artık vaktin daraldığını söylüyor. Buna ölüm haçı/çaprazı da diyebiliriz, 200MA altında azalan 50MA geçişiyle oluşur. Genellikle geçmişte, böyle bir olay önemli fiyat düşüşlerini tetikledi, bu da Rekt Capital’in dip beklentisini güçlendiriyor.

Bitcoin Fiyat Hedefi

Ocak 2022’de, BTC/USD’nin Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %43 düşmesinden sonra bir ölüm çaprazı olayı geldiğinden, tarihsel eğilim geri döndü gibi görünüyordu. Rekt Capital şunları söyledi;

Ölüm Çaprazı sonrası %43’lük bir çöküş senaryosu hakkında ilginç olan şey, bunun 22.000 dolarlık potansiyel dip ile sonuçlanacak olmasıdır. Bu, BTC yatırımcıları için büyük yatırım getirisi ile harika fırsatlar sunma eğiliminde olan 200-SMA (turuncu) ile bağlantılıdır”.

Decentrader‘ın kurucu ortağı olan diğer analist Filbfilb, Bitcoin‘in bir ayı piyasasında olduğunu kabul etmenin zamanının geldiğini söyledi. 20 Mayıs’taki son piyasa güncellemesinde Filbfilb, bir yıllık MA’yı, Nisan başında destek olarak kaybettikten sonra sonuçlanan bataklıktan çıkmak için yeniden kazanılması gereken kilit seviye olarak işaret etti. Farklı analistler ise halving öncesi yaşanan düşüşlere dikkat çekerek aralık ayında 22.000 dolarlı bölgenin ziyaret edilebileceğini söylüyor.

“Nihayetinde bir ayı piyasasındayız ve bu devam ediyor. Fiyat, bu seviyeden reddedildiğinde kilit bir risk olarak vurguladığımız 1 yıllık hareketli ortalamadan uzaklaştığından beri durum böyle. Bu seviyeyi geri alabilene kadar, BTC için ayı piyasasında olduğumuz gerçeğiyle yüzleşmemiz gerekiyor”.

Bitcoin ile yüksek korelasyon içinde olan altcoinlerin önümüzdeki günlerde en büyük kripto para biriminden daha fazla değer kaybetmesi olasıdır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar