X

Bitcoin (BTC) Fiyatının Yeni Rekoru, Ethereum ve XRP’yi Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin bugün yeni bir rekor kırarak altcoin yatırımcılarını endişelendirdi.
18:32
25 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı 2 günlük suskunluktan sonra bir anda yeniden yükselişe geçti ve 24.500 doların da üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu tazeledi. Bitcoin fiyatının özellikle bu haftanın başlarında yaşanan Ripple olayları nedeniyle sert çakılması bekleniyordu ancak beklenen olmadı.

Bitcoin Rekora Doymuyor

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 70 seviyesinin bile üzerine çıktı. Bu, özellikle altcoin yatırımcılarının beklediği altcoin sezonu için oldukça kötü bir haber. Yine de kurumsal yatırımcının gelmesi ile beraber Bitcoin fiyatında bu tarzda bir yükseliş yaşanması bekleniyordu. Özellikle Coinbase kripto para borsasından yapılan OTC transferlerine bakıldığında kripto para yatırımcılarının ciddi anlamda kurumsal etki altında kaldığı görülüyor.

Kurumsal yatırımcılar daha fazla Bitcoin alarak hafif çaplı bir FOMO başlatıyor ve bireysel yatırımcılar bu yükselişi kaçırmamak için daha fazla alım yapıyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju konu hakkında yaptığı açıklamada kurumsal alımların bireysel FOMO’ya da eşlik ettiğini ifade etti. Ju, Bitcoin yükselişinin ise Coinbase kaynaklı yani ABD merkezli olduğunu belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Altcoin Boğası Nerede Kaldı?

Peki altcoin yatırımcılarının ve özellikle ETH ile XRP fiyatının bundan sonraki gidişatı nasıl olacak? Ünlü kripto para analisti Cactus konu hakkında yayınladığı gönderisinde günlük ve saatlik kapanışın 603 doların üzerinde olması durumunda Ethereum’un 700 dolara kadar çıkabileceğini belirtti.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 617 dolardan işlem görüyor ve saatlik kapanışı gerçekleştirdi. Bu da analiste göre yeniden 700 dolar seviyesine yönelik yükselişi yeniden görebileceğimiz anlamına geliyor.

ETH ve XRP’de Son Durum

Ünlü kripto para analisti Ryan Sean Adams ise Ethereum’un önümüzdeki aylarda patlama yaşayabileceğini ve şu an her şeyin ETH lehine ilerlediğini belirtti. Bugün gerçekleştirilen 1inch airdrop programı bile Ethereum alımlarını arttırdı ve işlem ücretleri sayesinde ETH ticari hacmi yükseldi.

XRP cephesinde ise işler birkaç gün öncekine kıyasla çok ama çok daha iyi. XRP fiyatı 0,21 dolardan 0,35 dolara kadar yükselerek önemli bir geri dönüş yaptı. XRP fiyatı son 24 saat içerisindeki %30’luk yükselişini daha da arttırmak için 0,38 dolar direncini kırmalı. BTC fiyatının bu hareketliliği ise altcoinler için şu an pek de iyi bir gelişme olarak görülmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar