Reklam

Bitcoin (BTC) 70.000 Doları Aşmak İçin Hazır Mı?

Bitcoin (BTC) için olası senaryolar neler?
22:35
10 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC) 67.700 dolardan alıcı bulmaya çalışıyor. Gün içinde 69.000 dolara ulaşan ve yeni bir ATH yapan Bitcoin daha fazlasını şimdilik başaramadı. Uzun süredir 60.000 doların üzerinde tutunan BTC fiyatı kademeli olarak ay sonu hedefini bulmaya çalışıyor. Eğer 98.000 dolar gelirse PlanB üstü üste 4 ay tahminlerinde haklı çıkmış olacak.

Bitcoin (BTC)

En büyük katalizör olarak görülen Bitcoin ETF onayı nihayet geldi. Kurumsal yatırımcıların ilgisi de devam ediyor. Ancak yolunda gitmeyen bir şey var. Bireysel yatırımcılar halen son derece tedirgin görünüyor. Açgözlülük endeksi mevcut fiyata göre oldukça düşük. Genel kanı %20’ye yakın yeni bir düzeltmeniz şok etkisiyle bizi karşılayacağı yönünde. Peki böyle bir şey mümkün mü?

Eğer konu BTC ise her şey mümkün, önümüzde birkaç önemli haber var. Bunlardan ilki ABD’nin kripto regülasyonları ve stablecoinlere karşı takınacağı tavırdır. Diğer önemli bir detay faiz artırımlarının takvimiyle ilgili gelecek muhtemel açıklamalar. Bugün ABD, enflasyon beklentilerini yukarı çeken önemli bir veri açıkladı. Bitcoin bunu hızlı bir şekilde fiyatlasa da haberin köpüğü söndü ve çapını henüz tahmin edemediğimiz bir geri çekilme yaşanıyor.

En önemli soru, BTC 70.000 doları aşmak için hazır mı? Mevcut veriler ışığında 69.000 dolar iyi bir deneme olsa da hazır değil gibi görünüyor. Daha fazla enerji toplaması için fiyatın kritik seviyeleri koruyarak destek toplaması gerekli.

Bitcoin (BTC) Kritik Seviyeler

Öncelikle 68.000 doların üzerinde tutunabilmesi kısa vadede 70.000 dolar hedefini mümkün hale getirecektir. Ancak fiyat konsolide olacaksa 67.000 bölgesinin üzerinde olması tercih edilir. RSI zaten çok güçlü değildi yani bugün yaşadığımız 69.000 sıçraması refleks olarak gelişti. Talep dört saatlik grafikte 10 puan düştü. RSI nötr bölgenin iyiden iyiye içine girdi.

Elbette fiyatın her zaman gideceği iki yön var, ancak bu bölgeden aşağı gidecekse ayıların eli oldukça güçlenecektir. RSI aşırı satış bölgesine kadar inerse fiyatı 60.000 dolar üzerinde tutmak güç hale gelebilir. Bir süredir konuşulan 58.000 testinin yakın zamanda gelmesi mümkün görünüyor.

Kısa vadede 67.400 dolar altında kapanışlar bir alt kanalara geçişi doğrular. Bu kanalın tabanı ise 64.500 seviyesidir. Fiyatın buradan da sarması 61.700’e kadar yeni bir düşüş dalgasını başlatır. Eğer fiyat 70.500 üzerinde tutunabilirse 74.000 ile 77.000 dolar arasında yeni bir zirve hedefleyecektir. Şunu unutmamak gerekiyor, yıl sonu hedefleri altı haneli olsa da Bitcoin her zaman ters köşe yapmayı sevmiştir. Makul seviyede kar satışları yaparak sonradan keşke dememeyi seçebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar