X


Bitcoin Borsası BitMEX, Büyük Değişikliklere Başladı

BitMEX için değişim vakti geldi.
10:45
21 Ekim 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük Bitcoin türev borsalarından birisi olan BitMEX, yaşadığı dava skandalı sonrasında bunun bir daha tekrarlanmaması için değişikliklere imza atmaya başladı. BitMEX, kullanıcı kimlik doğrulama programı olarak da bilinen KYC planını hızlandırdı ve şu an kullanıcıların 5 Kasım 2020 tarihine kadar tam anlamıyla onaylanmış olması planlanıyor.

BitMEX üzerindeki herhangi bir kullanıcının alım satıma devam edebilmesi için bu tarihe kadar tam kimlik doğrulamasını yapması şart olarak koşulacak ve kimlik doğrulaması olmayanlar 5 Kasım tarihinden sonra alım satım yapamayacak.

BitMEX KYC’yi Tamamlamak İstiyor

BitMEX’in yaptığı bir başka değişim ise 4 Aralık 2020 tarihinden sonra etkili olacak. 4 Aralık tarihinden sonra kullanıcıların tam kimlik doğrulaması yapmadan BitMEX hesaplarından fon çekmeleri mümkün olmayacak. Peki BitMEX’in tam kimlik doğrulaması tam olarak neleri içeriyor?

Söz konusu doğrulamada kullanıcıların kimlik fotoğrafları, adres bilgisini kanıtlayan bir belgeyi, bir özçekim fotoğrafı, fonlarının kaynağı hakkında cevaplar içeren belgeleri ve alım satım tecrübelerini ibraz etmeleri gerekiyor. BitMEX bunun yaklaşık 5 dakikada tamamlandığını ve birçok kullanıcının şimdiden bunu başardığını ifade etmekte.

100x Group yani BitMEX’in üst şirketinin yöneticisi Ben Radclyffe konu hakkında yaptığı açıklamada müşteri tabanının %50’sinin şimdiden KYC’yi tamamladığını, kalanların da yakında tamamlayacağını beklediklerini belirtti. BitMEX kripto para borsası kesinlikle açılan dava ve Arthur Hayes’in istifasından sonra çok iyi toparlandı ve bu değişim de ona işaret etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar