Bitcoin ATM’sini Çalmaya Çalıştılar!

Hırsızlar artık ATM’leri hedef alıyor.
14:00
16 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

İngiltere’de bir haber kaynağı olan Northampton Chronicle’ın haberine göre, Northampton bölgesinde bulunan bir marketten Bitcoin ATM’si çalındı… Bölge polisi olaydan sorumlu olan üç kişilik grubu arıyor…

Newsbtc’nin haberine göre soygun sırasında üç kişilik gruptan biri market kasiyerini pala ile tehdit ederken diğer saldırgan Bitcoin ATM’sini balyozla parçalamaya çalıştı. Soygunun finansal zararı ise henüz açıklanmadı.

Bitcoin ATM’lerine Saldırılar

Geçtiğimiz günlerde Kanada’da 2018 yılında gerçekleştirilen ve yalnızca on günde Bitcoin ATM’lerinden 145.000 dolar çalındığıyla ilgili haberimizi bu yazımızda siz CoinTük okurlarıyla paylaşmıştık.

12 Mart, saat 20:30 sularında gerçekleşen ve yine bir Bitcoin ATM’sinin hedef alındığı soygun ise bugüne kadar yerel polis teşkilatı tarafından basına yansıtılmamıştı. Sonrasında yapılan açıklamalara göre, üç kişilik grup Northampton’da bulunan Costcutter marketinin bir şubesini hedef aldı. Üçlüden biri dışarıda beklerken diğer ikisi markete girdi. İçeri giren ikiliden biri pala ile kasiyeri tehdit etti.  Diğeri ise Bitcoin ATM’sini balyoz ile duvardan çıkardı.

Sadece Bitcoin ATM’sini hedef alan soyguncuların ATM’yi duvardan çıkardıktan sonra olay yerini hızlıca terk ettikleri bildirildi.

Yerel polis teşkilatı olayla ilgili yaptığı açıklamada, soyguncuların giyim kuşamlarını tarif etti ve bilgisi olanları yardıma çağırdı.

Finansal Zarar Ne Kadar?

Yapılan açıklamalarda finansal zararla ilgili bir bilgi paylaşılmadı. Ancak 2018’de Kanada’da gerçekleştirilen soygun gibi büyük bir miktar elde edilmediğini rahatlıkla dile getirebiliriz. Muhtemelen saldırganlar büyük bir vurgun peşindeydi… Ama umduklarını bulamadılar…

Bu olayla ilgili sosyal medya kullanıcıları da yorumlar yaptı. Alexander F. Peterson adlı kullanıcı, “Teknoloji hırsızların önüne geçtiği zaman… Birileri Bitcoin ATM’sini çalmaya ve içindeki coin’leri çıkarmaya çalışmış. Bitcoin para transferinin en güvenli yolu” metniyle şu görseli paylaştı:

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar