X


”Bitcoin Asla Yaygınlaşamayacak” Diyen CEO, Sebepleri Açıkladı!

ZenGO CEO'suna göre kripto paralar asla istenilen ana akım kabule ulaşamayacak.
18:01
26 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’in (BTC) 2008 yılında hayatımıza girmesinin üzerinden 10 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen kripto paralar hala tam olarak yaygınlaşmış sayılmaz. Özellikle 2017 yılında 20.000 dolara yükselen BTC, fiyat olarak çok cazip gelse de o tarihlerde ortalama bir vatandaşın tercih ettiği arayüze ve kullanım kolaylıklarına sahip olmaması nedeniyle bu artışı lehine kullanamadı.

Ancak 2018 ile 2019 yıllarında altyapısal olarak inanılmaz değişimler yaşandı ve kripto para birimlerini kullanmak, normal bir banka hesabını kullanmak ile aynı kolaylığa ulaştı. ZenGo kripto para cüzdanının CEO’su ise bunun yeterli olmadığını ve kripto paraların asla yeterince yaygın bir hala alamayacağını düşünüyor.

Kripto Paraların Önündeki 3 Engel

CEO Ouriel Ohayon’un iddiasını destekleyen üç sebebi de var. İlk sebep olarak birçok reklam platformlarının ve son günlerde YouTube’un da kripto para birimlerini reddettiğini belirten Ohayon, ikinci sebep olarak ise bankaların kripto para işlemlerini kabul etmemesini öne sürdü. Son olarak Google ve Apple’ın kripto para uygulamalarını veya merkeziyetsiz ödeme desteğini kabul etmeyeceğini belirten CEO, insanların taleplerinin kurumları, dev firmaları ve hükümetleri bile değiştirebileceği gerçeğini ise göz ardı ediyor gibi duruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar