X


YouTube’un Garezinin Sebebi Belli Oldu!

09:00
26 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son 48 saattir kripto para sektörünün en çok konuştuğu konulardan birisi, bu haberden de okunabileceği üzere YouTube’un kripto para odaklı içerikleri kaldırması oldu. YouTube yönetiminin hiçbir açıklama yapmadan sadece kural ihlalinden dolayı yüzlerce videoyu kaldırması kripto para sektörünü harekete geçirdi.

YouTube Neden Kripto Para Yatırımcılarına Düşman Kesildi?

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao bile merkeziyetsiz bir sosyal medya platformuna ihtiyaç duyduklarını belirtirken,YouTube’un neden böyle bir adım attığına dair teoriler de geliştirildi.

Videoları silinen kullanıcılardan birisi olan Eric Crown, YouTube’un şikayet yapısını kullanan ve maniple eden bir grubun, YouTuber’ları tehdit ettiğini ve içerikleri kaldırttığını vurguladı. Birçok sosyal medya platformunda görülen yoğun şikayet talebi ile içerik kaldırtma veya hesap kapatma taktikleri YouTube’un değişen algoritması sebebiyle buraya da bulaşmış gibi gözüküyor.

Dile getirilen başka bir önemli teori ise menkul kıymet avukatı Jake Chervinsky’den geldi.

Chervinsky menkul kıymet yasasından dolayı ‘menkul kıymet reklamı yapan’ kurumların aldıkları reklam ücretini ve bunun reklam olduğunu belirtmekle yükümlü olduğunu ifade etti. Bu durumun bu kadar uzun sürdüğüne şaşıran ve YouTube’un daha önce bunu yapacağını beklediğini vurgulayan Chervinksy, olaya hukuksal bir bakış açısı getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar