Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin, çeşitli yollarla satın alınabilir. Binance, Cex.io gibi borsalardan veya Localbitcoins gibi kişiden kişiye alım-satım yapılabilen platformlardan ya da Bitcoin ATM’lerinden temin edilebilir.

Ayrıca aracılık hizmeti sağlayan diğer kuruluşlardan kredi kartıyla ya da banka havalesiyle de Bitcoin satın alınabilir. Ayrıca bazı borsa ve aracı kurumlardan PayPal ile de Bitcoin alma hizmeti sunmaktadır.

Bunların dışında internetten Bitcoin karşılığında bir şeyler satarak veya Bitcoin madenciliği yaparak Bitcoin sahibi olabilir ya da güvendiğiniz kişilerden elden Bitcoin satın alabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Birçok yol aracılığıyla Bitcoin satın alabilirsiniz. Kripto para borsaları, peer-to-peer işlem platformları ve Bitcoin ATM’leri bu yollardan bazılarıdır. Bunların yanında işletmenizde ödemeleri kripto para birimleri ile kabul ederek de Bitcoin sahibi olabilirsiniz.

Kripto para borsalarından Bitcoin satın almak için öncelikle üyelik yaptırmanız gerekiyor. Bazı borsalar kimlik bilgilerini talep ederken bazıları bu tür bilgileri talep etmeden işlem gerçekleştirmenize izin veriyor. Ayrıca bu borsalar aracılığıyla yalnızca Bitcoin değil birçok kripto paranın alım-satım işlemini de yapabilirsiniz.

Bitcoin Kaç TL?

Bitcoin’in fiyatı oldukça volatildir. Dolayısıyla dolar, euro ya da altın gibi stabil bir varlık değildir. Bu sebeple sürekli güncellenen Bitcoin fiyat sayfamız aracılığıyla Bitcoin’in anlık olarak kaç TL ya da kaç dolar olduğunu takip edebilirsiniz.

Bununlar birlikte Bitcoin’in kaç TL olduğu aslında doların o anda ülkemizde ne kadardan işlem gördüğüne de bağlı. Çünkü Bitcoin genel itibari ile dolar ile değerlendirilen bir varlık ve ülkemizde dolar fiyatı kısmi olarak BTC’nin fiyatını da belirliyor.

Bitcoin Güvenilir Siteler

Bitcoin satın almak için güvenilir tercih etmek hayati önem taşıyor. İnternet ortamında her alanda olduğu gibi dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak için bilinen, güvenilir ve tanınmış kripto para borsalarının kullanılması gerekiyor. Bu sitelerin arasında Binance, Coinbase, OKEx gibi yabancı sitelerin yanı sıra BtcTurk ve Paribu gibi Türk kripto para işlem platformlarını da sayabiliriz.