X


Vitalik Buterin, Ethereum Satmaya Mı Başladı?

Vitalik Buterin'e ait olduğu düşünülen cüzdandan 92.000 ETH çıktı!
08:00
26 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), geçtiğimiz günlerde ilginç bir işlem ile dikkatleri üzerine çekti. Ethereum topluluğuna ait olduğu iddia edilen cüzdandan 92.000 ETH çıkışı oldu.

Vitalik Buterin’e Ait Cüzdandan Riskli İşlem

Tek bir balinaya ait olan işlemde 92.000 Ethereum yani 11 milyon doların üzerinde değer transferi gerçekleştirildi. ViewBase kaynağının aktardığı habere göre bu cüzdan ya Ethereum geliştiricilerinden birisine ya da direkt Vitalik Buterin’e ait. Bu kadar yüksek miktarda Ethereum’un gönderilmesi ve cüzdanın Vitalik Buterin ile ilişkili olması Litecoin’in tecrübe ettiği olayı hatırlattı.

Özellikle Ethereum’un yakın zamanda büyük bir geçiş yaşayacağı ve ağın tamamen değişeceğini düşünecek olursak, bu işlem kesinlikle yatırımcıların endişesini arttırdı.

Bilindiği üzere Litecoin’in arkasındaki isim Charlie Lee, LTC’nin fiyat olarak zirve yaptığı tarihte elindeki bütün LTC’leri satmıştı. Charlie Lee’nin bu hamlesi inanılmaz tepki aldı ve Lee kendi kripto parasını satmak, projeyi terk etmekle suçlandı. Lee daha sonra yaptığı açıklamada bunun ‘çıkar çatışmasını’ engellemek için atılan bir adım olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar