reklamı kapat

Bitcoin Analisti Bugünkü Fiyat Hareketliliği Hakkında Uyardı

Bitcoin sert düşüş yaşayabilir.
09:41
28 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.000 dolar desteğinin üstünden işlem görmeyi sürdürüyor ancak bu durum her an değişebilir. Bitcoin’in haftalardır devam eden volatilitesi geçtiğimiz günlerde sonlanmış ve BTC/USD işlem çifti sert bir şekilde 9.000 dolara gerilemişti. Analistler ise uzun süre devam eden volatilite sonrası bu hareketliliğin normal ve beklenen bir gelişme olduğunu vurgulamışlardı.

Şimdi ise bir kripto para analisti hafta sonları BTC’nin yaşadığı hareketliliğin, 28 Haziran tarihi yani bugün için çok sert bir düşüş getirebileceğini ifade etti. TraderKoz isimli kripto para analisti, ilk başta 9.000 dolar seviyesinden bir sıçrama olacağını ve fiyatın 9.450 dolara kadar çıkabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Bitcoin İçin İki Olası Hareket Mümkün

Bunun sonrasında ise 13 gündür sıkışıp kalınan trend çizgisinin dışına çıkılacağını ifade eden analist, 8.900 doların ve buradaki destek de yetersiz kalırsa 8.700 doların gelebileceğini düşünüyor. Başka bir kripto para analisti Satoshi Flipper ise Bitcoin’in 10.000 dolar öncesi bir süre daha 8.000 dolar bandında kalıp yatırımcıların akümülasyon yapmasına müsaade etmesini bekliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin daha önceki dönemlerde de hafta sonlarında çok sert hareketlilikler yaşamıştı ve iki yatırımcının bu konuda uyarılar yapması oldukça tutarlı gözüküyor. Bu sert düşüşlerin devamında ise genellikle Bitcoin boğa piyasasının ilk sinyallerinin gelmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.