X


Birleşik Arap Emirlikleri 2021 Hedefleri İçin NEM Vakfı İle İş Birliği Anlaşması İmzaladı

NEM Vakfı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin 2021 yılı hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak.
16:00
24 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

NEM Vakfı, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Toplumsal Kalkınma Bakanlığı (MOCD) ile işbirliği anlaşması imzaladı. NEM Vakfı anlaşma kapsamında Toplumsal Kalkınma Bakanlığı’nın Blockchain danışmanlığı görevini üstlenecek.

Medium platformunda yer alan bir rapora göre anlaşma, Toplumsal Kalkınma Bakanlığı’ndan Sana Mohammad Suhail ile NEM Vakfı’nın Orta Doğu Bölge Temsilcisi Stephen Chia arasında imzalandı. Taraflar Dubai’de düzenlenen Körfez Bilgi Teknolojileri Fuarı’nda bir araya geldi. NEM Vakfı ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nin Blockchain teknolojisine yönelik yeni stratejiler geliştirmesine yardımcı olacak.

Sana Mohammad Suhail hedeflerinin toplumsal yaşama katkıda bulunmak olduğunu ve bu hedeflerin de ancak yenilikçi çalışmalarla mümkün olabileceğini kaydetti. Anlaşma hem bölge halkının hayat standartlarını arttıracak hem de sürdürülebilir kalkınmayı sağlayacak. Anlaşma ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nin 2021 yılı hedeflerine ulaşmasına da  katkı sağlayacak. Birleşik Arap Emirlikleri uzun vadede dijitalleşmeyi hedefliyor. NEM Vakfı’nın Orta Doğu Bölge Temsilcisi Stephen Chia konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Dubai Emirliği’nin 2021 yılına kadar tamamen dijital bir hükümet olma vizyonunu ve 2020 yılında dünyanın ilk Blockchain destekli şehri olma hedefini destekliyoruz.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin dışında dünyanın dört bir yanındaki hükümetler de Blockchain teknolojisine yönelik çalışmalar yürütüyor. Örneğin Suudi Arabistan 2030 hedefleri kapsamında ekonomik ve idari alanlarda dağıtık defter teknolojilerinin kullanılması için IBM’le çalışacağını açıklamıştı. Avrupa Birliği ülkelerinin de bu konuda çok ciddi çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Özellikle Malta, Estonya, Danimarka ve İngiltere Blockchain teknolojisine yönelik önemli adımlar attı. Ayrıca İsviçre, Gürcistan ve Man Adası da Blockchain teknolojisini erken benimseyen ülkeler arasında.

Kaynak: Ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar