X


“Bir Aldatmaca Olsa Da ETH İstiyorum!”

Tesla ve SpaceX CEO’sundan Ethereum ile ilgili şakayla karışık bir tweet geldi…
14:00
29 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın tartışmasız önde gelen girişimcilerinden Elon Musk sonunda Ethereum’dan bahsetmeye başladı. Bu durum sektör için bir dönüm noktası olarak görülebilirdi ancak Musk’ın sözleri şakayla karışık da olsa Ethereum’un bir aldatmaca olduğu yönündeydi…

San Francisco merkezli ve teknoloji tabanlı haber kaynağı Techmeme Salı günü, Twitter’ın kötü amaçlı kullanıma karışmış 486 hesabı kapattığını duyurdu.

Elon Musk ise bu durumu sosyal medya devi tarafından yapılan “gerçek kullanıcıların kullanımını arttırmak” için yapılan “büyük bir eylem” olduğunu kaydetti. Aslında Musk’ın bu tweet’i kripto paralardan hiç söz etmezken başka bir kullanıcı Musk’a Ethereum’un bir dolandırıcılık olduğunu söyleyen eğlenceli bir yanıt verdi:

Elon yani tüm bu olanlardan sonra bana hiç ETH göndermeyecek misin?

Bunun yanında Temmuz 2018’de paylaşılan haberlere göre Tesla ve SpaceX’in CEO’su scambot’lara hiç yabancı değil. Özellikle son iki aydır “Ethereum scambot’larını kimlerin çalıştırdığını” araştırıyor.

Asıl meseleye geri dönersek Musk, bu esprili yanıta yine esprili bir şekilde cevap verdi ve “Söz verdiğim Ethereum’lar geliyor, yemin ederim.” tweet’ini paylaştı. Böyle bir paylaşım hiç kimse tarafından beklenmediği için tüm kullanıcılar sohbeti ilerletmek için bu tweet’in altına yorum yapmaya başladı. Atılan yüzlerce tweet’in ardından ünlü girişimci, “Bu durumda bir aldatmaca olsa bile Ethereum’u istiyorum.” yorumunu tüm takipçileriyle paylaştı.

Bunun açıkça bir şaka olduğu bilinse de dünya çapında milyonlarca insana hitap eden Elon Musk’ın gelişmekte olan bu endüstriye ilgi duyduğunu bilmek muhtemelen tüm kripto para dünyası için rahatlatıcı bir şey…

Öte yandan Twitter’ın yukarıda bahsettiğimiz 486 hesaba karşı başlattığı hareketin daha da büyüyebileceği ve işlerin kötüleşebileceği yönündeki söylemlerde günden güne artıyor…

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER