X


Binlerce Ethereum Transfer Edildi! Dev Borsa İşin İçinde!

Kripto para takip hizmeti Whale Alert, devasa miktarda Ethereum transferini tespit etti.
13:15
28 Ekim 2021
Yüz Binlerde Ethereum Transfer Edildi! Dev Borsa İşin İçinde!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto takip botu Whale Alert‘den alınan son analitik verilere göre, bilinmeyen cüzdanlar ve Binance tarafından toplamda 1.910.07 milyar dolar değerinde Ethereum (ETH) transferi tespit edildi.

1.9 Milyar Dolarlık Ethereum Transfer Edildi

Çeşitli kripto para birimlerinin büyük transfer işlemlerini izleyen Whale Alert’e göre, balinalar ve popüler kripto para borsası Binance tarafından büyük miktarda Ethereum transferi gerçekleşti.

Gerçekleşen transferde toplamda 460.792 ETH taşındı. Transferin toplam değeri ise içeriğin hazırlandığı an itibarıyla 1.910.074,998 dolara eş değer.

Bu transferlerin bir kısmı balinalar tarafından gerçekleştirilirken, bir kısmı kripto borsaları tarafından taşındı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, toplamda 44.500 Ethereum transfer etti.

Gerçekleşen en büyük transferde, 146.169 Ethereum bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana taşındı. Bu transferin toplam değeri ise itibari para cinsinden 579.638.839 dolara eş değer.

ETH balinaları 2 Aydır Ethereum Biriktiriyor

Veri analitik şirketi Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, en iyi Ethereum adresleri yaz sonundan beri ETH biriktiriyor. Öyle ki, bu ETH balinaları, dolaşımdaki ETH arzının yüzde 13,9’unu portföylerine ekledi.

Bahsedilen cüzdanların toplamda 1 milyon ila 10 milyon Ethereum tuttuğu biliniyor.

Öte yandan, varlıklarını soğuk cüzdanlarda saklayan Ethereum balinalarının trade yapan balinalara oranı 5:1’e yükseldi. Balinaların sahip olduğu ve merkezi borsa cüzdanlarında tutulan 4,6 milyon ETH’ye kıyasla, en üst düzey soğuk cüzdanlar artık 22,91 milyon Ethereum’a sahip.

Ethereum’da Hedef 5.000 Dolar

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, yakın zamanda Twitter’da ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’un neden 5.000 dolara ulaşabileceğine dair görüşlerini paylaştı.

Bloomberg’in uzmanı, Vitalik Buterin tarafından ortaklaşa kurulan blok zincirinin finans ve paranın dijitalleştirilmesi için ana araç haline geldiğini tweetledi. Bu nedenle, Ethereum fiyatını daha da yukarı çekecek sağlam temel budur.

McGlone ayrıca Bitcoin’den bahsetti ve izleyiciye arzının düştüğünü ve talebinin arttığını hatırlattı, bu da Bitcoin’in muhtemelen görebileceği patlayıcı büyümenin bir işareti.

Öte yandan McGlone, bu yılın önceki tweetlerinde, 2021’in sonunda Bitcoin‘in 100.000 dolara ulaşabileceğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar