X


Binance’ten Tesla (TSLA) Sonrası Yeni Hamle: Artık Apple da Var!

Binance üç büyük şirketin hisse senetlerini listeledi.
07:30
26 Nisan 2021

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, kısa süre önce başlattığı hisse senedi tokenleştirme girişimine son hız devam ediyor. Binance ilk olarak Tesla (TSLA) hisselerini tokenleştirip bunları alım satıma sunmuştu ve şimdi buna üç yeni token eklendi.

Binance, Üç Büyük Şirketin Hisse Senetlerini Listeledi

Binance tarafından yayınlanan gönderide, Apple (AAPL), MicroStrategy (MSTR) ve Microsoft (MSFT) hisselerinin de tokenleştirilip listeleneceği vurgulandı. Kullanıcılar direkt olarak Binance üzerinden ilgili hisse senedi tokenlerini alıp satabilecek ve bunların şu an için sadece 1 işlem çifti bulunacak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MicroStrategy için MSTR/BUSD işlem çifti üzerinden alım satım 26 Nisan tarihinde başlarken Apple için AAPL/BUSD işlem çifti üzerinden 28 Nisan ve son olarak Microsoft için de MSFT/BUSD işlem çifti üzerinden 30 Nisan tarihlerinde alım satım işlemleri başlayacak.

Binance Emin Adımlarla İlerliyor

Binance‘in bu modeli ciddi ses getirmiş ve Avrupa’daki finansal düzenleyicilerin bu konuda Binance’i incelemeye aldıkları bile vurgulanmıştı. Şimdi ise önde gelen kripto para borsasının tokenleştirilmiş yeni hisse senetlerini alım satıma sunması kendisine güvendiğini ve regülasyon açısından hata yapmadığını düşündüğünü göstermekte.

Binance‘in listeleyeceği tokenler Türkiye’deki yatırımcılar tarafından ise alınıp satılamayacak. Bu tokenlerin Türkiye, Çin, ABD ve diğer kısıtlı ülkelerin vatandaşları tarafından alınıp satılamayacağı açıklandı. Yine de PancakeSwap veya benzeri platformlar üzerinden merkezsiz bir şekilde alım satım yapmak mümkün. Binance’in bu haberi BNB fiyatına ise %8,4 yükseliş getirdi ve BNB yeden 530 dolar seviyesine ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • Cihan
  2 hafta önce

  Merhaba,
  Değerli yazılarınızı sıklıkla takip ediyor ve teşekkür ediyorum. Bu konuda sormak istediğim rezervinde altın ya da dolar tutup bunu tokenlastiran işletmeler gibi bir yol mu izliyor? Eğer böyle ise bu hisselerin temettü gelirleri de var. Bu konuda herhangi bir açıklama var mı?
  Iyi çalışmalar dilerim.

  3
  • Ahmet Balıkesirli
   Ahmet Balıkesirli
   2 hafta önce

   Merhaba,

   Binance tarafından yapılan duyuruda bunun tam olarak ifade ettiğiniz modele göre alım satıma açıldığı belirtildi. İlgili hisse senetlerinin listelendiği menkul kıymet borsalarının açık olduğu saatlerde işlem yapılabilmesinin sebebi de bu. Temettü ve bunun gibi ek ödemelerde de Binance yatırımcılarının bundan faydalanacağı belirtildi.

   İlginiz için de ayrıca teşekkür etmek isterim.

   5