reklamı kapat

Binance’in Yeni Stablecoin Projesi

Binance yeni bir stablecoin üzerinde çalışıyor...
13:00
4 Haziran 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance dün resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Binance, İngiliz pound’una sabitlenmiş stablecoin‘i kendi Blockchain’i Binance Chain üzerinde test etmeye başladı.

Stablecoin Projesi

CryptosBatman kullanıcı adlı bir Twitter kullanıcısı, “$BGBP” adlı stablecoin’in Binance platformunda listelenmeye başladığını aşağıdaki görselle beraber paylaştı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da bu tweet’e yaptığı yorumla pound’a sabitlenmiş stablecoin’in test aşamasında olduğunu doğruladı. Zhao, stablecoin’in yalnızca test aşaması için sadece £200 kadar basıldığını da ekledi.

Bunun yanında Zhao, geçtiğimiz ay Binance’in uğradığı ve borsaya yaklaşık olarak 40 milyon dolara patlayan hack girişiminin ardından borsadaki yeniden düzenleme (re-org) işlemleriyle ilgili yaptığı açıklama dolayısıyla eleştirilere maruz kalmıştı. CEO, bu olaydan sonra özür dileyerek şu açıklamayı yaptı:

Çok fazla konuştuğum göz önüne alındığında bazen yanlış şeyler söylüyorum, re-org gibi çirkin kelimeler kullandığım için özür dilerim.

Zhao aynı zamanda Binance topluluğu olarak sürekli ve güçlü iletişimlerine güvendiğini de dile getirmişti.

Erişim Engeli

Binance, yeni projelerinin yanı sıra platformlarının güvenliği için de adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Binance’in merkezsiz borsası Binance DEX hakkında yapılan bir açıklama büyük yankı uyandırdı. Binance DEX uzun süredir geliştirme aşamasındaydı. Kullanıcılar da doğal olarak beklentideydi. Ancak yapılan bir açıklamayla aralarında Amerika’nın, Makedonya’nın, Suriye’nin ve Venezuela’nın da bulunduğu 29 ülkenin vatandaşının platforma 1 Temmuz itibariyle ulaşamayacağı belirtildi. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde siz CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun