X


Binance’in Listeleyeceği Yeni Kripto Para Tedirginliğe Sebep Oldu

Binance borsası günün erken saatlerinde PAX isimli bir sabit coin’i listeleyeceğini duyurdu. Kripto para dünyası bu haberi tedirginlikle karşıladı.
16:00
21 Eylül 2018

Kripto para dünyasında yükselen “sabit coin” trendine Paxos (PAX) katıldı. En büyük Tether cüzdanına sahip olan ve TrueUSD’yi listeleyen Binance, PAX’in merkezi bir token olduğu, dolayısıyla fonların dondurulabileceği endişelerine rağmen PAX standart token’ını listeleyeceğini duyurdu:

Binance, Paxos Standart Token (PAX) için para yatırma işlemlerini başlattı. PAX/BNB ve PAX/BTC işlem çiftleri ileri bir tarihte eklenecek ve bunun için ayrı bir duyuru yapacağız.

Binance kurucusu Changpeng Zhao sabit coin’lerin kripto sektöründeki bağlantıları güçlendireceğini düşünüyor:

Stable coin’ler kriptolara uzanan büyük köprüler, iyi iş! Piyasa değerinin birkaç ay/yıl içinde ne olacağını görelim.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak PAX yatırımcılarda tedirginliğe yol açtı çünkü yasal bir kurumun veya token’ı basan kurumun fonları doldurma potansiyeli bulunuyor. Zira Ethereum temelli PAX merkezi bir kripto para.

Sabit coin Tether bir hırsızlık girişimi esnasında token’ları kilitlemişti. Ethereum tabanlı paralar Bankor ve KickCoin de merkezi olarak kontrol ediliyor. Bu aynı zamanda PAX bakiyelerinin sabit olmadığı anlamına geliyor.

Dolar destekli sabit coin PAX New York Eyaleti yetkilileri tarafından onaylandı. PAX’i geliştiren Paxos şirketi itibari paralardaki kullanıcı fonlarını kontrol etmek için SEC’ten lisans aldı. Bunlara ek olarak PAX sahibi olmak kara para aklama, kimlik ifşası ve terörizm finansmanlığına karşı koruma gibi bankacılık düzenlemeleriyle uyumluluk içinde olmayı gerektiriyor.

Bir diğer çarpıcı detay, PAX’in henüz hiçbir borsada işlem görmüyor ve CoinMarketCap’te bulunmuyor oluşu.

Kaynak: cryptovest.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar