X

Binance’e En Çok Bitcoin Hangi Borsa ve Ülkeden Geliyor?

Çinli Bitcoin (BTC) yatırımcıları uyanmaya başladı!
11:00
8 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcılarının çoğu 2018 ve 2019 yılının önemli bir kısmını ABD’den gelecek bir Bitcoin ETF onayı bekleyerek geçirdi. ABD kesinlikle teknoloji ve finansal teknoloji denilince akla gelen ilk bölgelerden birisi olsa da, görünüşe göre kripto para sektörü ve yatırımcıları beklemekten sıkıldı.

Özellikle geçtiğimiz haftalarda Çin Başkanı Xi Jinping tarafından yapılan blockchain temalı açıklamalar ve yaratılan Bitcoin FOMO’su, bir diğer önemli piyasa Çin’i resmen ateşledi.

Token Analyst tarafından yapılan araştırmada  küresel kripto para borsası Binance’e yakın zamanda en çok hangi borsanın cüzdanlarından Bitcoin aktarıldığı mercek altına alındı ve çıkan sonuç çok şaşırtmadı. Çinli kripto para yatırımcılarının en çok kullandığı borsalardan olan Huobi, 2019 yılında Binance’e en çok Bitcoin yollayan platform oldu. Bu da aslında Çinli kripto para yatırımcılarının yavaş yavaş Binance’e geçiş yaptığını ve aktif hale geldiklerini gözler önüne sermekte.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da bu konuda benzer bir yorum yaparak, Çin piyasasının ne kadar aktif olduğuna değindi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar