reklamı kapat

Binance’den Çalınan Fonlar Harekete Geçti

Bitcoin’in fiyat artışıyla beraber Binance’de çalınan fonlar da harekete geçti...
13:00
9 Temmuz 2019

Mayıs ayında yaptığı saldırı ile dünyanın en büyük borsaları arasında yer alan  Binance’den 7.000 Bitcoin çalan hacker’lar, BTC fiyatının 12.000 doların üzerine çıkmasından faydalanmaya çalışıyor gibi görünüyor.

İki Farklı Cüzdan

TNW adlı haber kaynağının açıkladığı bilgilere göre, 8 milyon doların üzerindeki Bitcoin’ler 8 Temmuz’da harekete geçti. Büyük kripto para işlemlerini takip eden Twitter hesabı Whale Alert dün, 707.1 BTC’lik ve 1 BTC’lik iki ayrı işlemin gerçekleştiğini belirtti.

Fonların transfer zamanının Tether’in piyasaya USDT sürdüğü ve Bitcoin’in fiyatının 12.000 doların üzerine çıktığı zamanla çakışması dikkatleri çekti.

Bunun yanında hack saldırısının gerçekleşmesinin hemen ardından ilk başta 44 farklı adreste bulunan fonların daha sonra 7 farklı adrese aktarıldığı bildirildi. Kara para aklamayı önleme ve anti terörizm firması Confirm de kendi yaptığı analizlerde 1,227 BTC’nin birisinde 707, diğerinde ise 520 Bitcoin tutacak şekilde iki adrese aktarıldığını ifade etmişti. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Saldırının Ardından…

Binance saldırısının gerçekleşmesinden hemen sonra borsanın CEO’su Changpeng Zhao ve ekibinin sergilediği soğukkanlı tavır ve Zhao’nun hemen açıklamalar yapması kripto para sektörünün hala güvende olduğunun sinyallerini verdi. Ayrıca bu tavırlar sayesinde borsa kullanıcıları da sakinleşebildi.

Ancak Coinfirm Bilişim Kurulu Başkanı Pawel Alexsander Reuters’a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Borsalar, KYC (müşterinizi tanıyan) sürecini yerine getirmekle yükümlüdür. Uygulamada, çoğu borsa bunu doğru şekilde yapmıyor. İnsanlar sahte hesap açabiliyor ve bu hesaba para yatırabiliyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun