reklamı kapat

Binance Yeni Bir Kripto Para Listeledi: Siacoin

23:00
14 Haziran 2018

Popüler kripto para borsası Binance’de işlem gören kripto paralara bir yenisi daha eklendi. Platform 14 Haziran’da web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada Siacoin’i listelediklerini duyurdu. Bu listelemeyle birlikte Binance desteklediği kripto para sayısını 354’e çıkardı.

Yapılan açıklamaya göre Siacoin üç işlem çifti üzerinden platforma eklendi. Siacoin, SC/BNB, SC /Bitcoin ve SC/Ethereum işlem çiftleri üzerinden sabah saatlerinde işleme açıldı. Yatırımcılar Siacoin’in işleme açılmasıyla birlikte Siacoin’lerini Binance hesaplarını yatırıp çekebilecekler.

Binance’in bu listelemesi Siacoin için çok büyük bir başarı. Çünkü Cryptopia borsası daha önce Siacoin’i zayıf ticaret hacmine dayanarak platformundan çıkarmıştı.  Kripto para piyasasındaki 2018 düzeltme dalgasından da nasibini alan Siacoin, %89’un üzerinde değer kaybetti.

Siacoin Binance’e eklenmesinin ardından sekiz saatten kısa sürede %20 değer kazandı. Bu yazının yazıldığı sırada Siacoin $0,0138 seviyesinde işlem görüyordu. Fakat bu fiyat artışı dahi Siacoin’in 6 Ocak’ta ulaştığı tüm zamanlar rekorunun çok çok altında.

Siacoin’in fiyat performansına baktığımızda geçtiğimiz aydan bu yana %40’lık bir değer kaybına uğradığını görüyoruz. Binance’in bu listelemesi Siacoin’i uzun vadede uçuşa geçirir mi bilinmez; fakat şimdilik küçük çaplı bir canlanmaya yol açtı. Bu yazının yazıldığı sırada 24 saatlik artış değerine göre Siacoin ilk 100 kripto paranın pek çoğunun önünde yer alıyordu.

Bulut ağı depolama platformu Siacoin dünya çapında verileri depolamak için akıllı sözleşme protokollerini kullanıyor. İnsanlar kullanmadıkları sabit disklerini Siacoin karşılığında başkalarına kiralayabiliyor. Siacoin, 1 TB başına 2 dolarlık düşük maliyeti nedeniyle diğer bulut depolama servislerinden daha avantajlı olduğunu iddia ediyor.

2016 yılının Haziran ayında başlatılan proje Coinmarketcap’e göre ilk 100 kripto para arasında 31. sırada bulunuyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.