Binance Uyardı: Bu Uygulamayı Kullanmayın!

Binance, Apple kullanıcılarını uyardı.
15:00
23 Nisan 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada kullanıcıları güvenlik açığına karşı uyardı. Binance, iOS tabanlı e-posta uygulaması Apple Email’de bir güvenlik açığı bulunduğunun tespit edildiğini ve bunun internet üzerinden paylaşıldığını belirtti.

Apple Email’de Güvenlik Açığı

Binance yayınladığı gönderide kullanıcılara bu sızıntı karşısında ne yapacaklarını söyledikten sonra, temel olarak söz konusu uygulamayı kullanmamalarını da tavsiye etti. Binance’in tavsiyesi ise kullanıcıların uygulamadan çıkış yapıp bunun yerine Safari veya Gmail gibi alternatifler üzerinden e-posta hesaplarına ulaşmaları oldu.

Bilindiği üzere birçok Binance kullanıcısı e-posta doğrulaması yöntemi ile kripto para borsa hesaplarına giriş yapabiliyorlar. Bu da e-posta uygulamasında bir sızıntı oluşmasının aslında direkt olarak kripto para borsa hesaplarının tehlikeye girmesi anlamına geliyor. Yine de Binance tarafından yapılan bu erken açıklama birçok kullanıcıyı söz konusu açığa kurban gitmekten kurtarabilir.

Binance geçtiğimiz tarihlerde çok fazla sistemsel sıkıntı ve sorun ile karşı karşıya gelse de bu sefer gerçekleşen olayın direkt olarak Apple güvenliği ile ilgili olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar