X

Binance US, Solana Metaverse’de Bir Ofis Kuruyor!

Binance metaverse ofisini resmen açıyor. Yakın gelecekte borsa kullanıcıları VR gözlüklerini takarak ofis ziyareti yapabilir.
22:35
9 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto borsası Binance.US, Solana blockchain’i üzerine inşa edilmiş bir metaverse platformu olan Portals’ta bir ofis açıyor. Daha önce Bloktopia üzerinde de sanal bir mağaza açan Binance bu alandaki çalışmalarını derinleştiriyor. Daha fazla metaverse platformu bu yıl hayatımıza girebilir ve bu yılın yatırımcısına en fazla kazandıran alanı bu olabilir.

Binance US, Solana Metaverse

Portals, kullanıcıların binaları ve etkileşimli odaları keşfedebilecekleri yoğun bir kentsel ortamı yeniden oluşturur. Portals topluluk ve ortaklıklar başkanı Chris Lund, müjdeli haberi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

“Binance.US, en son haberleri, çizelgeleri ve olayları sanal olarak sunmaya odaklanarak Portals Downtown‘da bir yer ediniyor.”

Lund, kripto borsası FTX‘in ABD kolu olan FTX.US‘un da Portals‘ta kendi ofisini kuracağını söyledi. Şirketler, her ikisi de Ethereum tabanlı olan The Sandbox ve Decentraland gibi açık metaverse projeleriyle kafa kafaya yarışıyor. Portals, yüksek hızlı Solana blockchain’inde metaverse çılgınlığını yakalamak için favori seçenek olmaya başladı.

Binance Metaverse Açıklaması

Binance.US sözcüsü Zachary Tindall, sanal yapının borsa kullanıcıları için bir buluşma yeri olması gerektiğini söyledi. Yani artık borsa kullanıcılarının uğrayabileceği bir sanal mekan da tahsis edilmiş oldu. Bundan birkaç yıl sonra gözlüklerinizi takıp KYC doğrulaması için ofis önünde sıra beklediğinizi hayal edebiliyor musunuz? Bu gerçekten eğlenceli olurdu 😊

Tindall, şunları söyledi;

“Yeni ortamlarda topluluğumuzu oluştururken ve bunlara ulaşırken ileriye dönük attığımız birçok adımın sadece ilkiydi.”

Lund, Solana projelerinin Raydium, Magic Eden, Audius, Bonfida ve diğerlerinin Portals metaverse’de de var olacağını söyledi. Metaverse’ler genellikle insanların gerçek dünyada olduğu gibi, ancak dijital olarak etkileşimde bulunabilecekleri sanal bir dünyayı tanımlar.

Geleneksel şirketler, geçtiğimiz yıl metaverse için bir başlangıç ​​yaptı. Sosyal medya devi Facebook, büyük bir marka değişikliğine gitti ve metaverse tabanlı uygulamalara liderlik etmek için daha geniş bir çaba içinde Meta oldu. Decentraland‘da, küresel elektronik devi Samsung, New York City’deki Samsung 837 lokasyonunun metaverse versiyonunu piyasaya sürdü.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar