X


Binance Türk Lirası İçin Yeni İşlem Çiftleri Listeledi!

Binance Türk Lirası desteğini genişletti.
08:00
25 Aralık 2019
Okuma Süresi: 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, son aylarda Türkiye içerisindeki kripto para sektörüne yönelik ilgisi ile gündeme gelmeye devam ediyor. Daha önce sinyalleri verilen Türk Lirası listelenmesi 20 Aralık tarihinde gerçekleştirildi ve Binance resmen Türk Lirası ile alım satım işlemlerini kullanıcılara sundu.

Binance Türk Lirası Desteğini Arttırdı

Daha önce Binance Coin (BNB) ve Bitcoin (BTC) için Türk Lirası işlem çifti sunan Binance, bu desteğini biraz daha arttırarak ETH/TRY, XRP/TRY ve USDT/TRY işlem çiftlerini listeledi. Buna ek olarak Rus Rublesi için de Tether (USDT) işlem çifti listelendi.

Türkiye içerisindeki kripto para topluluğu kesinlikle son yıllarda en hızlı büyüyen topluluklardan birisi olarak biliniyor. ING Bank tarafından yapılan araştırmada da Türkiye’nin yüzde 53 ile kripto paralar konusunda en çok gelecek vaat eden ülkelerden birisi olarak vurgulanmıştı. Binance gibi küresel bir devin direkt itibari para desteği eklemesi de tam olarak bu özelliğin bir sonucu olarak biliniyor.

Türkiye içerisinde hali hazırda oldukça büyük kripto para borsaları bulunsa da, kullanıcılar özellikle güvenlik ve buna benzer sebeplerden Binance’i tercih etmek isteyebilir. Binance’e ek olarak başka bir küresel dev isim Huobi de geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarına resmen giriş yapmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar