reklamı kapat

Binance Son Hamlesiyle Yüzlerce Yeni Yatırımcıya Kapılarını Açıyor 

Binance attığı bu son adım ile yüzlerce yeni kullanıcıya hizmet vermeye hazırlanıyor.
08:03
25 Ağustos 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren kolu olan Binance.US, Floridalı vatandaşlara hizmet vermeyi planladığını açıkladı.

Binance.US Büyüyor

24 Ağustos’ta Binance’in yaptığı açıklamaya göre, borsanın attığı bu adım ile Floridalı yatırımcılar artık Binance ile kripto para alım satım işlemlerini ve yatırım avantajlarını kullanabilecek. Bununla birlikte Binance.US hizmete başladığında 13 eyaleti bu hizmetlerin dışında bırakmıştı. Florida da o 13 eyaletten biriydi ve görünüşe göre borsa gerekli hazırlıkları tamamladıkça içinde Alabama, Alaska, Connecticut, Georgia, Hawaii, Idaho, Louisiana, New York, North Carolina, Texas, Vermont ve Washington’ın bulunduğu farklı eyaletlerde de hizmet vermeye başlayabilir.

Binance.US’in Florida’da hizmet vermeye başlayacağının duyulmasının ardından Orlandolu olan borsa CEO’su Catherine Coley Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Floridalı kadın, kripto para piyasasını ana eyalete getiriyor.” ifadelerini kullandı. Bilindiği gibi Orlando, Florida’nın merkezinde yer alıyor.

Binance’in bu hamlesi ile Florida, Binance.US’in hizmet verdiği 38. eyalet olarak ismini yazdırmış oluyor. Uzmanların yaptığı yorumlara göre borsa bu adımı sayesinde yüzlerce yeni yatırımcıya da kapılarını açıyor.

Binance.US

Binance, geçtiğimiz yıl ana platformundaki Amerikalı kullanıcılar için bir engelleme getirmiş ve hemen ardından ABD için özel bir platform üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao Amerika adımı ile ilgili çeşitli zorluklarla karşılaşabileceklerini ancak hepsine hazır olduklarını dile getirmişti.

24 Eylül 2019’da hizmet vermeye başlayan Binance.US’in mevcut durumu göz önüne alındığında borsa gerçekten bütün zorluklarla mücadele etmiş gibi görünüyor. Binance.US’in büyüme hamlesi de bunu kanıtlar nitelikte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.