reklamı kapat

Binance Ripple’dan Para Aldığına Dair İddiaları Yanıtladı

Binance yetkilisi Ripple'dan para alındığı iddialarını yalanladı.
4 Ocak 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Ethereum destekçileri en büyük borsalardan biri Binance’in Ripple’dan para alarak ETH sekmesindeki çiftleri XRP ile değiştirdiğini iddia etti. Binance yetkililerinden Leah Li Trustnodes’a yaptığı açıklamada iddiaları yalanladı ve Ripple’dan para almadıklarını ifade etti.

Li XRP çiftlerinin yüksek işlem hacimli olmamasına rağmen neden üst sıralarda yer aldığına cevap vermedi. XRP çiftlerinin an itibariyle ETH çiftlerinden düşük işlem hacmi bulunuyor. Ayruca Li BCHABC ve BCHSV şeklinde yapılan listelemenin neden BCH ve BSV olarak değiştirilmediğini de açıklamadı.

Expanse kurucularından Christopher Franko ağustos ayında listeleme ücreti olarak Binance’in 400 BTC istediğini yazdı. Li bu iddiayı da yalanladı ve Franko’nun bu iddiasını doğrulayacak kanıtı olmadığını söyledi. Binance önceden yaptığı açıklamalarda listelenmek adına “bağış” yapmanın gerekebileceğini belirtti. Örneğin REN daha önce bu yolla listelenmişti.

Li Binance’in Malta’daki çocuklar için kurduğu bağış hesabına daha önce Tron’un 3 milyon dolar değerinde bağışta bulunduğunu, Tron haricinde bağışta bulunan kripto para toplulukların da olduğunu ifade etti. Ancak Ripple’dan herhangi bir ücret ya da bağış alınmadığını vurguladı.

Hepimiz biliyoruz ki merkezi borsalar kripto paraların merkezsiz doğasına ters düşüyor. Gözden kaçan birçok manipülatif olay her gün gerçekleşiyor olabilir. Bu yüzden daha güvenli bir ortam oluşması için merkezsiz borsalara geçişin başlaması gerekiyor. Ancak merkezsiz borsalarda henüz çözülemeyen likidite, ölçeklendirme gibi sorunlar bulunuyor. Ek olarak Binance’in de gelecekte merkezsiz hale geleceği biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.