reklamı kapat

Binance Para Yatırma Ve Çekme İşlemlerini Yarın Başlatıyor: BNB %11 Arttı!

CZ, Binance’in alım satım işlemlerini yarın yeniden başlatacağını açıkladı, platformun kripto parası uçuşa geçti...
16:11
13 Mayıs 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Binance 7 Mayıs tarihinde bir hack saldırısına uğramış ve borsanın soğuk cüzdanlarından 7.000 Bitcoin çalınmıştı. Bunun üzerine borsanın CEO’su Changpeng Zhao (CZ) güvenliği yeniden sağlayana kadar borsadaki para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurmuştu.

İşlemler Yarın Başlıyor

Güvenlik durumlarıyla ilgili güncellemelerden kullanıcılarını da haberdar eden CZ, dün yaptığı açıklamayla 14 Mayıs’ta para yatırma ve çekme işlemlerini eksiksiz olarak başlatacaklarını açıkladı. Borsanın güvenlik ekibinin fazla mesailerle çalıştığını dile getiren CZ, platform tam anlamıyla yeniden faaliyet geçtikten sonra kullanıcılarıyla daha detaylı bilgiler paylaşacaklarını şu sözlerle belirtti:

Ekibimiz hafta sonu boyunca çalıştı ve ilerleme kaydediyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde sistemimizde bazı önemli revizyonlar yaptık, çok sayıda gelişmiş güvenlik özelliği ekledik ya da tamamen yenilerini tasarladık. Değişikliklerin detaylarını sizlerle daha sonra paylaşacağız.

Binance Coin Artışta

Binance, saldırı yaşandığı andan itibaren kullanıcılarına karşı şeffaf davrandı ve dolayısıyla diğer hack girişimleriyle karşılaştırıldığında nispeten daha sakin bir yol izlenmiş oldu.

Ancak böyle olsa da saldırının ardından piyasada düşüşler yaşandı ve doğal olarak bundan en çok etkilenen Binance Coin (BNB) oldu. Saldırının ardından BNB  %7’lik bir düşüş yaşadı ve fiyatını 20.82 dolar seviyesine kadar düşürdü. Haberlerin duyulmasıyla birlikte Bitcoin de yaklaşık olarak 200 dolar değer kaybı yaşamıştı. Sonrasında kendisini hızlıca toparlayan lider kripto para şu anda 7.320 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Hack olayından sonra piyasanın genel görünümünü bu yazımızda siz CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık.

CZ’nin dün yaptığı açıklamaların ardından BNB anında olumlu tepki verdi ve fiyatını 24 saat içinde yüzde %11,11 yükseltti. Yazının yayıma hazırlandığı esnada BNB 23.32 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.