X

Binance, Marjin İşlemlerin Yapılabileceği Yeni Platformunu Piyasaya Sürdü

Binance 2.0 sürümü piyasa sürüldü...
13:00
11 Temmuz 2019

Cointelegraph’ın haberine göre dünyanın en iyi kripto para borsaları arasında yer alan Binance bugün yaptığı bir blog açıklamasıyla, marjin işlemlerin yapılabileceği işlem platformunu piyasa sürdüğünü açıkladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, mayıs ayında yaptığı açıklamalarda kurumsal ve bireysel yatırımcıların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak bir platform üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Borsa aynı ay 41 milyon dolara mal olan bir hack saldırısına uğramıştı.

Marjin İşlemler

Bugün yapılan açıklamalarda ise borsa marjin işlemlerin kar oranını normal işlemlere göre önemli ölçüde arttırabileceğini ifade etti. Ayrıca yapılan açıklamalara göre, Binance’teki hesap sahipleri kripto varlıklarında yapacakları işlemler için mevcut bakiyelerini teminat olarak kullanabilecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak Binance’in kurucu ortağı Yi He’ye göre bu işlemler daha çok kar getirdiği gibi daha yüksek riske de sebep olabiliyor. Yi He konuyu şu şekilde açıklıyor:

Mevcut kripto para piyasası ve marjin işlemler sunan eski platformlar aynı anda hem daha büyük riskler ve hem de faydalar ortaya koyuyor.”

Ayrıca Yi He’nin açıklamalarına göre marjin işlemler borsada en çok talep edilen hizmetler arasında yer alıyor.

Binance 2.0 Sürümü

Arayüz ve entegrasyon açısından marjin işlem desteği Binance’in yeni bir sürümü olan 2.0 platformunun bir parçası olarak eski borsa platformuyla beraber sunulacak. Yapılan açıklamalara göre Binance’in 2.0 sürümünde, daha iyi emir eşleştirmeleri için gelişmiş bir işlem motoru ve daha düşük likidasyon için marj seviyesi hesaplamaları için endeksler de olacak.

Bunun yanında borsa fonların ücret ödemeden ana Binance Cüzdana taşınabilmesi için özel olarak adlandırılmış Marjin Cüzdanı da piyasa sürdü.

Öte yandan kullanıcıların teminat seçimi, marjin varlıklar ve işlem çiftlerinin tam ayrıntıları da yapılan açıklamalar arasında yer aldı. Platformda, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP, Binance Coin (BNB), Tron (TRX) ve Tether (USDT) ile işlemler yapılabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar