X


Binance, Latin Amerika İçin İtibari Para Desteğini Açıkladı!

Binance Latin Amerika'ya özel yeni bir itibari para platformunu devreye soktu.
19:00
12 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Popüler kripto para borsalarından Binance, son aylarda rotasını tamamen itibari paralar ve kripto paralar arasında köprü oluşturmaya adamış gibi duruyor. Bu haberden de okunabileceği üzere Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkenin itibari paralarını listeleyen Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao, 180 itibari paranın hepsini listeleyene kadar durmayacak gibi gözükmekte.

Binance İtibari Para Kapılarını Arttırıyor

Bugün yapılan bir duyuruda Latin Amerika için itibari para kapısı oluşturduğunu müjdeleyen Binance, Binance Fiat Gateway isimli platformun bölgedeki vatandaşların direkt olarak itibari para ile aracıya gerek kalmadan kripto para alabilmesini sağlayacağını ifade etti. Yeni platform ilk olarak Arjantin ve Brezilya içerisinde kullanılacak ve Arjantin Peso’su veya Brezilya Reali kullanarak kripto para alımını mümkün kılacak.

Kullanıcılar kendi itibari paraları ile lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Ether (ETH) veya Binance’in stablecoin’i Binance USD (BUSD) alabilecek. Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

‘Latin Amerika içerisinde özellikle finansal kaynaklara erişim konusunda kripto para birimlerine ciddi bir ihtiyaç var. Latin Amerika nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 50’si bankacılık hizmetlerin erişemiyor ve bu platform kullanıcıların piyasa şartlarındaki taleplerine karşılık olarak sunuldu.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar