X


Binance KYC Politikasında Önemli Değişikliklere Gitti: Yeni Strateji Kripto Endüstrisine Nasıl Yansır?

Binance, KYC düzenlemelerinde ana akımdan onay almak ve düzenleyici kurallarına uyum sağlamak adına kritik adımlar attı.
20:15
18 Eylül 2021

Finans otoritelerinin artan baskısı ile sancılı bir dönem geçiren Binance, varlık ve kurumsal koruma politikasında önemli değişikliklere gitti. Binance, KYC düzenlemelerinde ana akımdan onay almak ve düzenleyici kurallarına uyum sağlamak adına kritik adımlar attı.

Binance, KYC Kurallarını Sıkılaştırıyor

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kullanıcı doğrulamasını zorunlu kılarak yatırımcı koruma stratejilerini güçlendirmek üzere operasyonlarını sürdürüyor. KYC politikalarına sahip olması gerektiği gibi Binance, kullanıcıları adına önemli varlıkları yöneten bir kripto para borsası olarak proaktif bir tutum sergiliyor. Kullanıcıların artık para yatırma, alım satım ve para çekme dahil Binance ürünleri ve hizmetlerine erişebilmesi için ara bir doğrulama adımı gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu tür bir adım, kullanıcıları ve kullanıcıların kimlerle dirsek temasında bulunduğu hakkında bilgi sahibi olmak adına önemlidir. Bu bilgi hem varlıkları korur. Geliştirilmiş KYC, Binance profilini iyileştirmeye yöneliktir. Binance bunu küresel borsaların güvenli bir şekilde çalışabileceğine dair güvenceyi artırarak bankalar ve diğer ortaklar nezdinde itibarını artırmaya yönelik bir adım olarak görüyor.

Bununla birlikte kullanıcının kimlik belgesini ve ülkesini talep eden bir ara doğrulama hamlesinin oluşturduğu ilk engel, olası kara para aklayıcıları ve diğer suç unsurları için caydırıcılık görevi olarak değerlendiriliyor. Binance kısa süre önce uluslararası soruşturmaları ve kara para aklamayla mücadele operasyonlarını desteklemek amacıyla Greg Monahan’ı kara para aklama komitesinin başına getirdi.

Bu Çalışmalar Kripto Endüstrisine Olumlu Yansır Mı?

Binance’in kullanıcı doğrulamasını tüm kripto endüstrisi için olumlu yönde atılmış bir adım olarak görmek faydalıdır. Ana akım kullanıcıların kripto para birimlerine olan ilgisi arttıkça sektöre sermaye girişinin önü açılacaktır. Bu nedenle platformda uyumluluk, kullanıcı güvenini ve kripto alım satım benimsenmesini artırarak kripto para sektörüne fayda sağlayabilir. Ocak 2021’de BitMEX borsası, ABD finans otoriteleri tarafından baskıya maruz kalınca kullanıcılarına benzer düzenlemeler getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar