X

Binance Gündemden Düşmüyor: Bu Sefer Hedefte Hangi Ülkeler Var?

Binance son zamanlarda düzenleyici adımları sıklıkla atıyor ve bu sefer atılan adım 3 Avrupa ülkesindeki kullanıcıları etkiliyor.
14:28
30 Temmuz 2021

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance, son zamanlarda düzenleyiciler ile sorunlar yaşıyor. Bu sebeple Bianance’in; kaldıraç oranını düşürmek, şirket hedeflerini değiştirmek, yeni CEO sinyalleri vermek gibi pek çok adım attığına şahit olduk. Son olarak Binance bugün yaptığı resmi bir açıklama ile bazı bölgelerdeki vadeli işlem ve türev ürünlerini işleme kapatacağını duyurdu.

Hangi Bölgelerde Sınırlama Geliyor?

Binance konuyla ilgili yaptığı açıklamalara, “Kripto ekosistemi küresel olarak geliştikçe, ürünlerimizi sürekli olarak değerlendiriyor ve kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.” sözlerini kullanarak başladı.

Yapılan açıklamalara göre Binance, Almanya, İtalya ve Hollanda ile başlayarak Avrupa bölgesindeki vadeli işlem ve türev ürün tekliflerini azaltmayı planlıyor. Duyurunun yapıldığı an itibari ile bu ülkelerdeki kullanıcıların yeni vadeli işlem veya türev ürün hesapları açamayacakları ifade ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yapılacak olan bir sonraki duyuru ile de bu ülkelerdeki kullanıcıların açık pozisyonlarını kapatmak için 90 günleri olacağı dile getiriliyor.

“Avrupa Bölgesi Binance İçin Çok Önemli”

Binance, resmi Twitter hesabı üzerinden de açıklamalarda bulundu ve Avrupa bölgesinin Binance için çok önemli olduğunu dile getirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda borsa, “Avrupa bölgesi Binance için çok önemli bir pazar ve sektör için olumlu bir işaret olan kripto düzenlemelerini uyumlu hale getirmek için proaktif adımlar atıyor.” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak Binance yaptığı açıklamalarda, yerel düzeydeki birçok düzenleyicinin kripto konusunda kendi kuralları olduğunu anladıklarını ve yerel gereksinimler konusunda yapıcı görüşmelere girme fırsatlarını memnuniyetle karşılayacaklarını ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar