X

Binance Coin (BNB), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi!

Bitcoin'deki yüksek oranlı düşüşün ardından BNB, önemli bir destek seviyesi olan 600 dolar bandının altına düştü. Solana 215 dolara gerilerken, AVAX ise değer artışları kaydetmeye devam etti.
11:40
17 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte ilk önce 63.000 dolar seviyelerindeki destek bölgesini, ardından da 60.000 dolar seviyelerindeki destek bölgesini kırarak 59.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Piyasa değeri bakımından piyasadaki ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ise, bir miktar değer kaybederek 4.000 dolar destek seviyesine yaklaştı ve 4.100 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Binance Coin (BNB)

Ekim ayı başlarından kaydedilmeye başlanan yukarı yönlü fiyat hareketleri ile yüksek bir fiyat performansı gösteren Binance Coin, 5 Kasım’da önemli bir direnç seviyesi olan 600 dolar fiyat bandını aşarak yüksek oranlarda değer artışı yaşadı. Ancak BNB, piyasadaki genel düşüş ile birlikte aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. Aştığı direnç seviyelerinde kendine destek bulan BNB, hafta içerisinde birden fazla kez 600 dolar fiyat seviyelerinde alış tepkisi ile karşılaştı. Ancak lider kripto para biriminin 60.000 dolar fiyat seviyelerinin altına düşmesiyle 600 dolar bölgesindeki destek seviyesini kırarak 570 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Solana (SOL)

Solana blok zincirinin yerel kripto para birimi olan SOL, 2021 yılında etkileyici bir fiyat performansı göstererek kısa sürede güçlü direnç seviyelerini aşmayı başardı. SOL, kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte de (SOL ATH: 259,96 – CoinGecko) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kaydettiği zirve fiyat seviyelerinin ardından bir miktar değer kaybeden SOL, Bitcoin’deki yüksek oranlı düşüşün ardından grafikte aşağı yönlü bir ivme kazandı ve 215 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Avalanche (AVAX)

Kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile son aylarda yüksek bir fiyat performansı gösteren AVAX, 100 dolar fiyat seviyelerini aşarak (AVAX ATH: 102,04 USD – CoinGecko) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. AVAX, lider kripto para biriminin kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile beraber piyasadaki genel düşüş eğilimine karşın grafikte güçlü duran nadir kripto para birimlerinden biri oldu. Kaydettiği zirve fiyat seviyelerinin ardından düşük oranlı bir düzeltme hareketi gerçekleştiren AVAX, 98 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar