X

Binance CEO’sundan Yeni Müjde: Bu Gelişmenin Devamında Ne Gelir Biliyorsunuz!

Binance CEO'sundan yeni hacim açıklaması geldi.
09:09
22 Aralık 2020

Toplam ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 21 Aralık tarihinde hoş olmayan bir teknik sorun yaşadı. API ile ilgili teknik sorun nedeniyle neredeyse 4 saat hizmet veremeyen dev kripto para borsası, buna rağmen önemli bir rekor kırmayı başardı.

Binance CEO’sundan Yeni Rekor Açıklaması

Binance CEO’su, 26 Kasım tarihinde kırılan ticari hacim rekorundan sonra bugün paylaştığı gönderisinde ağ trafiğinde rekor görmeye devam ettiklerini belirtti. CZ, bu yoğun trafik nedeniyle sistemde bazı sıkıntılar olabileceğini belirtirken, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde sistemi büyütmek için adımlar atacaklarını belirtti.

Sistem geliştirmelerinin daha kalıcı olacağını belirten ünlü CEO, kripto para yatırımcılarına ise bununla ilgili önemli bir sinyal verdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, hacim konusunda tüm zamanların rekorunun görülmesinden sonra ciddi fiyat artışlarının geldiğini ima ederek şu ifadeyi kullandı:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Tüm zamanların en yüksek hacminden sonra fiyat ne olacağını biliyorsunuz değil mi?”

Trafikten Sonra Yükseliş Gelir

CZ’nin daha önce kasım ayında yayınladığı gönderisi, inanılmaz bir fiyat yükselişi ile devam etmişti. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatının Kasım 2020 tarihinden beri devamlı olarak yükseldiği ve 24.000 dolara kadar çıktığı biliniyor. CZ o tarihlerde de açıklama yaparak hacimde tüm zamanların rekorunun kırıldığını ve 2017 yılındakinin bile 10 kat üzerinde bir hacme ulaştıklarını belirtmişti.

Binance’in son 24 saat içerisindeki ticari hacminin ise 26 milyar dolar olduğu görülmekte. Daha önce 39 milyar dolara kadar çıkan Binance’in an itibarıyla en yüksek hacim kaynağı ise tahmin edilebileceği gibi Bitcoin. Hacim sıralamasında BTC/USD işlem çifti 10 milyar dolar ile birinci sırada yer alırken bunun devamında ETH/USDT ikinci sırada bulunuyor.

Binance’in En Çok İşlem Gören Pariteleri

Binance’in en yüksek hacmi ise türev ürün platformundan elde ettiği ve spot piyasadaki BTC/USDT işlem çiftinin üçüncü sırada yer aldığı görülüyor. İlginç bir şekilde en yüksek hacme sahip dördüncü işlem çiftinin ise XRP/USDT olduğu görülüyor. XRP, spot piyasadaki ETH/USDT hacmini bile geride bırakmış durumda.

Binance CEO’su trafik hacmine dikkat çekerek yakında yükseliş olabileceğini belirtse de bugün XRP hakkında gelen açıklama genel olarak piyasayı aşağıya çekebilir. SEC’in Ripple’a dava açacak olması, kripto para sektörüne uzun vadede zarar verebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar