X


Binance CEO’sundan “Endişeli Değiliz” Mesajı

Binance CEO'su Changpeng Zhao düşük işlem hacimleri hakkında konuştu.
11:00
10 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, piyasanın aşağı yönlü seyredişiyle gelen düşük işlem hacimlerinin kendilerini endişelendirmediğini kaydetti.

CNBC Africa’nın Crypto Trader programına konuşmacı olarak katılan Zhao, şu sıralar Binance işlem hacminin Ocak 2018’in 10’da 1’i olduğunu ancak “iki üç yıl öncesine kıyasla” çok daha yüksek hacimlerin olduğunu belirtti ve ekledi: İş hala kârlı.

Zhao’ya Binance’in giderek artan bir şekilde yeni hesaplara kavuşup kavuşmadığı soruldu. Zhao hala daha yeni kullanıcılar kazandıklarını ancak “çok çılgın bir dönem olan” ocak veya şubat ayına göre durumun daha sakin olduğunu ima etti.

Binance’in sahip olduğu kripto para miktarının sürekli arttığını açıklayan Zhao, borsaya BTC yatıran kullanıcıların sayısında artış olduğunu sözlerine ekledi. Kripto para piyasalarının durgunluk dönemine girdiğini düşünen Zhao’ya göre işlem hacmindeki düşüş fiyatın stabilize olmasına yol açtı.

Piyasa hareketleri için olası katalizörler hakkında Zhao herhangi bir tahmini olmadığını çünkü “neyin tetikleyici olacağını tahmin etmenin çok zor olduğunu” ifade etti. Yine de sonrasında, sektöre girecek  kurumların katalizör olabileceğini kaydetti.

Öte yandan dünyaca ünlü yatırımcı ve dijital para savunucusu Mike Novogratz ekim ayında yaptığı bir konuşmada, kurumsal yatırımcıların piyasaya 2019’un ilk veya 2. çeyreğinde gireceğini ve bunun BTC fiyatında yeni rekorlara yol açacağını tahmin etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar