reklamı kapat

Binance CEO’sundan Dikkat Çeken Token Satışı Açıklaması

Binance CEO'su Changpeng Zhao, token satışlarına yönelik ilgi çekici açıklamalarda bulundu.
23:00
12 Nisan 2019

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, token satışları hakkında açıklamalarda bulundu. ICO ya da yeni trendiyle IEO (ilk borsa arzı) fark etmeksizin, düzenleyici konuların token satışlarında halen sorun teşkil ettiğini belirten Zhao ekosistemin uzun süredir duyduğu bir ihtiyaca dikkat çekiyor. Bilindiği üzere Binance’ın LaunchPad platformunda düzenlenen token satışlarında yeni kripto paralar piyasaya sürülüyor. Platform hakkında yayımladığımız yazıya buradan ulaşabilir ve konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Borsalar Güven Veriyor

Binance CEO’su konu hakkındaki açıklamalarını Bloomberg ile gerçekleştirdiği bir röportaj esnasında dile getirdi. Zhao röportajda IEO konusuna değiniyor ve bu token satış modelinin bir ihtiyaç üzere ortaya çıktığını savunuyor. ICO’larda gerçekleşen dolandırıcılıkların ve yolsuzlukların ardından borsaların elinde gerçekleşen IEO’ların kullanıcılara güven verdiğini belirten Zhao borsaların teminat oluşturduğunu ifade ediyor. Ancak Zhao’ya göre ülkelerdeki yasal gereklilikler bu yeni modelde de sorun olmaktan kurtulabilmiş değil.

Yasalara Uygunluk Sorunu

IEO’lar hakkındaki açıklamalarına devam eden Changpeng Zhao ülkelerdeki mevcut yasalara uygun davranılması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

Yasalara uygunluk meselesi ICO ya da IEO düzenlemenize göre değişmiyor. Eğer şirketinizin hisselerini temsil eden bir token piyasaya sürüyorsanız, o token artık bir menkul değerdir (çoğu ülkede) ve yasalara uygunluk konusunda çalışmanız gerekir.

Binance LaunchPad platformunda gerçekleşen token satışlarına duyulan ilgi bir hayli fazla. Satışların büyük bir hızla sona erdiğini ve token’ların kullanıcıların ilgisine maruz kaldığını görüyoruz. ICO’lara duyulan rağbetin azaldığı bu günlerde IEO’lar piyasayı yeniden canlandırabilecek mi?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


  • Cafer aga
    8 ay önce

    Bu ICO lar sat sat nereye kadar arkadas bunun mantigi varmi? Dunyada ulkeler kadar degisik para var ee simdide binlerce ICo bunlarun yuzde 99,9 u bi ise yaramaz hafa civa bu devamli yeni token crypto para cikmasi insanlarda bikkinlik getirdi

    2