reklamı kapat

Binance CEO’su: Ethereum Tabanlı Token’lar Binance’e Taşınabilir

Binance CEO'su Binance merkezsiz borsası ve Binance chain hakkında konuştu.
22:00
24 Ocak 2019

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Binance konferansında yaklaşmakta olan Binance merkezsiz borsasını değerlendirdi.

Binance Merkezsiz Borsası

CZ Binance’in hem merkezi hem de merkezsiz borsası olmasından bahsederek sözlerine başladı. CEO iki borsa arasında bir rekabetin söz konusu olmadığını söyledi ve kulvarlarının farklı olduğunun altını çizdi. CZ kripto para borsalarını fiat-kripto merkezi borsalar, kripto-kripto merkezi borsalar ve merkezsiz borsalar olarak üçe ayırıyor.

CZ fiat-kripto borsalarının merkezsiz olamayacağını, bankalarla ilgili düzenlemelerin buna izin vermeyeceğini açıkladı. Diğer yandan insanların kripto-kripto merkezi borsalarını likidite, güvenlik ve hız gibi etkenlerden dolayı tercih ettiğini sözlerine ekledi.

Topluluktan birçok arkadaşımız merkezsiz borsa istiyor ve sürekli bu konu hakkında konuşuyorlar. Diğer girişimler ile rekabet etmeye çalışmıyoruz, sadece farklı insanlara seçenek sunmaya çalışıyoruz. Seçimi piyasaya ve kullanıcılara bırakıyoruz.

Binance CEO’su, Changpeng Zhao

Token’lar Taşınabilir

Konferansta Binance DEX’te Ethereum tabanlı ERC20 token’larının da olacağı konuşuldu. Bu konuda CZ merkezsiz borsaların çok daha fazla coin listeleyeceğini ve daha az kontrol edileceğini ifade etti. Ayrıca Binance chain üzerinde kullanıcılar kendi token’larını basabilecekler:

Bazı ERC20 token’ları Binance chain’e geçebilir, şimdiden birkaç büyük projeye onay verdik. Bu token’lar Ethereum tabanından tamamen Binance’e aktarılabilecek. Bu yüzden ERC20 token’larının Ethereum tabanında kalmasına gerek kalmayabilir.

CZ Binance chain’in çok daha hızlı ve az maliyetli olacağını iddia etti. Projelerin Ethereum’dan Binance’e geçmesinin avantajları olacağını belirtti. Geçtiğimiz günlerde başlayan konferansta Blockchain ve kripto paralara dair birçok konu tartışıldı. İlgili haberimize Binance Blockchain Week başlığından göz atabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun