Binance Bu Altcoin’in Şirketini Satın Aldı! Kripto Paranın Fiyatı Yükselişe Geçti!

Binance artık bu şirketin tek sahibi olacak. Altcoin fiyatı hızla yükselişe geçti.
20:15
30 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance önemli bir adım attı. Borsa, kripto ödemelerinin ana akım olarak benimsenmesini hızlandırmak için Temmuz 2020’de Swipe’ın çoğunluk hissesini zaten satın almıştı. Binance Perşembe günü yaptığı açıklamada, önde gelen kripto Visa kart sağlayıcısı Swipe’ın kalan hisselerini alacağını duyurdu.

Swipe (SXP) Neden Yükseliyor?

Haberin duyurulmasıyla birlikte SXP fiyatı 2 dolara kadar çıktı. Böylece %30’un üzerinde fiyatlama yapmış oldu. Binance kullanıcıları, satın alma sonucunda coinlerini dünya çapında 70 milyondan fazla yerde harcayabilecekler. 6 Temmuz 2020’de Binance, yeni iş birliğinin fiat ve dijital varlıklar arasında köprü kurarak kripto para biriminin benimsenmesini daha da ilerletmeye yardımcı olacağını belirterek Swipe’ın çoğunluk hissesini satın almıştı.

Binance’in Swipe‘ı satın alması, kripto para birimiyle ilgili benzer hizmetler sunan PayPal ve Mastercard gibi diğer bireysel kripto sağlayıcılarıyla rekabet etmesine olanak sağlayacak. Habere göre Swipe, Binance’in kart program yöneticisi ve teknolojik platformu olarak belirlendi. Swipe ayrıca, yetkili bölgelerde ve pazarlarda kart çıkarmak için önemli ortaklarla iş birliği yapıyor.

Binance, Swipe’ın şu anki CEO’su Joselito Lizarondo’nun satın alma işlemi tamamlandıktan sonra istifa edeceğini doğruladı.

Binance İçin 2021 Yılı Nasıl Geçti?

Binance bu yıl düzenleyicilerle ciddi sorunlar yaşadı. Fakat bu hizmetlerini yeni pazarlara genişletmesini engellemedi. Daha yakın zamanlarda, kripto borsası, Bahreyn merkez bankası tarafından bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermesi için bir prensip içi lisans ve ayrıca Kanada’da Binance Canada Capital Market olarak bir kripto para birimi finansman lisansı için onaylandı.

Kasım ayında Binance CEO’su Changpeng Zhao, Avrupa’da kripto paraların ve blockchain teknolojisinin yaygınlaştırılması için 115 milyon dolarlık bir girişim kurduğunu açıklamıştı. Kripto para borsası, yakın zamanda bölgenin küresel bir kripto ticaret merkezine dönüşmesine yardımcı olmak için Dubai’deki Dünya Ticaret Merkezi ile ortaklık kurdu. 2022 yılına girmemize sadece saatler kala Binance son golünü de atmış oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar