Solana Üzerindeki Bu 5 Metaverse Token 2022’ye Damga Vurabilir!

Popüler analistlerden Coner Kenny de 2022’de 100 kata kadar artış potansiyeli olan 5 kripto para birimini takipçileri ile paylaştı.
16:34
30 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Analistlerin büyük bir çoğunluğu 2022 yılının metaverse ve NFT yılı olacağını düşünüyor. Piyasanın popüler analistlerinden olan Coner Kenny de 2022’de 100 kata kadar artış potansiyeli olan ve Solana üzerine kurulmuş 5 metaverse coin’ini açıkladı. Ancak yatırımcıların bu noktada mutlaka kendi araştırmalarını kendilerinin yapması gerektiğini ve makul meblağlar ile işlem gerçekleştirmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim.

Genopets (GENE)

Analistin listesindeki ilk kripto para birimi Genopets (GENE). Genopets, Solana’da aktif bir yaşam tarzı oluşturmayı eğlenceli ve ödüllendirici bir şekilde tasarlamayı hedefliyor. Buna ek olarak projenin  Free-to-Play ve Move-to-Earn NFT oyunu olması da dikkat çekiyor.

Aslında Genopets, Pokemon Go’yu andırıyor. Kullanıcıların mobil cihazlarından alınan veriler blockchain play-to-earn ekonomisi ile birleşiyor. Bu da kullanıcıların gerçek hayatta da oyunu oynamalarına imkan sunuyor. Analist göre şu anda piyasadaki hype kayboldu ve bu sebeple pump and dump hareketleri de olmuyor. Dolayısıyla yatırımcıların bu projeyi araştırmak ve yatırım yapmak için zamanları var.

Cryowar (CWAR)

analistin üzerinde durduğu ikinci altcoin ise Cryowar (CWAR). Cryowar, Solana Blockchain ve Unreal Engine üzerine kurulu, aksiyon dolu bir PC ve mobil oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun; Free-to-Play ve play-to-earn olması ise dikkatleri çekiyor. Yani oyun ücretsiz olarak oynanabiliyor ve bir oyna-kazan projesi olarak kullanıcı ile buluşuyor.

Analiste göre bu altcoin çok fazla potansiyele sahip. Kenny, projenin yol haritasındaki adımların gerçekleşmesi halinde çok büyük getiri potansiyeline sahip olacağını ifade ediyor. Dolayısıyla analiste göre piyasada şu anda korku hakimken CWAR, değerlendirilebilecek kripto paralar arasında yer alıyor.

SolChicks Token (CHICKS)

SolChicks, Solana ekosistemindeki en hızlı büyüyen ve en büyük oyna-kazan oyunu olarak nitelendiriliyor. Bir MMORPG oyunu olarak değerlendirilen SolChicks, Solanadaki 1 numaralı play-to-earn oyunu olarak değerlendiriliyor. Ayrıca proje, 3 Eylül 2021’deki ilk lansmanından bu yana sadece 3 ay içinde Twitter, Discord ve Telegram’da 600.000’den fazla kişiden oluşan bir sosyal topluluğa sahip.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre SolChicks demosu 70.000’den fazla kişi tarafından oynandı ve SolChicks, 26 Kasım 2021’de aynı anda 35 launchpad’de dünya rekoru bir IDO düzenledi.

Dolayısıyla analiste göre oyun henüz aktif olmasa da proje çok hızlı ilerliyor ve bir yatırım seçeneği olarak değerlendirilebilir.

SpaceFalcon (FCON)

SpaceFalcon, gezegenlerin, uzay gemilerinin ve galaksilerin tanıtılmasıyla dijital varlıkları bir adım öteye taşıyor. Oyun içi öğelerin NFT’ler şeklinde olması ise oyuncuların satın aldıkları, kazandıkları veya ürettikleri şeylere tam anlamıyla sahip oldukları ve bunları kontrol ettikleri anlamına geliyor.

Projenin henüz lansmanı yapılmadı ancak analist,  bunun bir fırsat olduğunu ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre IDO ile FCON satın alabilir ve pltformda bu token’ı stake edebilirsiniz.

Solanium (SLIM)

Listedeki son altcoin ise Solanium (SLIM). Solanium, Solana blok zincirinde para toplama ve yatırım için merkezi olmayan bir platform olarak tanımlanıyor. Platform bir DEX kullanıcı arayüzü, staking, cüzdan yönetimi, yönetim ve bir launchpad’den oluşuyor.

Analiste göre platform, Solana ekosistemi için özel bir launchpad olacak. Ayrı Kenny projede yer alan kişilerin yüksek IDO getirisinden de faydalanabilecepini ifade ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar