reklamı kapat

Binance BitTorent Token (BTT) Satış Tarihini Duyurdu

Binance BitTorent Token (BTT) satışlarına 28 Ocak'ta başlayacak.
18 Ocak 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Binance ekibi yaklaşan BitTorent Token (BTT) satışı hakkında detayları açıkladı. BTT Token satışı 28 Ocak’ta başlayacak, 3 Şubat’ta bitecek.

BTT Token Satışı

Binance ödemeyi 23 milyar BTT için Binance Coin (BNB) ile ve 35 milyar BTT için Tron (TRX) ile kabul edecek. Kullanıcıların alım yapabilmeleri için platform aracılığıyla kimliklerini onaylamaları gerekiyor. Token satışıyla ilgili diğer detaylar şöyle:

BitTorrent (BTT)

Topmlam Token Arzı: 990.000.000.000 BTT

Binance’ten satılacak token sayısı: 59.400.000.000 BTT

Token satış fiyatı: 1 BTT = 0.00012 dolar

Satışlar 01.28.2019 saat 18:00’da başlayacak ve 02.03.2019 saat 18:00’da son bulacak.

Satışlar “ilk gelen alır” formatında yapılacak.

Bir kişi en fazla 20 bin dolar değerinde token alabilecek.

BTT Token Nasıl Kazanılır?

Binance ekibi BTT token’larını analiz ettiği bir yazı yayımladı. BTT token’ları torrent üzerinden dosyaların paylaşılması yoluyla kazanılabilecek. Böylece BTT ağı giderek genişleyecek ve depolama alanının, işlemci gücünün, dosya paylaşanların (seed) artmasıyla indirme hızlarının da artacağı öngörülüyor.

Mevcut BitTorrent kullanıcıları geriye doğru uyum sağlayabilecek eklentileri kullanabilecek. İsterlerse bant genişliği alıp satabilecekler. Yazılım kripto para cüzdanı işlevi de görecek. Zamanla ağ üzerinden uygulama ve içerik satışı da yapılacak. BitTorrent ile ilgili BitTorrent Token Nedir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

BTT Token Başarılı Olacak Mı?

BTT ve Tron daha önce ağır eleştiriler de almıştı. CNN’in haberine göre eski BitTorrent çalışanı Simon Morris’in projenin başarısız olacağına inanması için bir sebebi var. BitTorrent’teki görevi süresince Morris token’laştırma sürecinin başlangıç aşamasında saniye başına yüzlerce işlem (TPS) gerektireceğini gözlemlemiş. Morris Tron’un “TPS oranımız Ethereum’dan yüksek” iddiasının da yalandan ibaret olduğunu ve BitTorrent’in TRX ağını kullanması halinde “Tron’un BitTorrent’i gerçek anlamıyla ortadan kaldıracağını” düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.