Binance Borsası Nedir?

Binance bir kripto para işlem platformudur.
13:08
17 Şubat 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Binance borsası, kripto para/kripto para ve kripto para/itibari para işlemlerinin yapılabildiği kripto para işlem platformudur. Binance kullanıcılar hem Bitcoin hem de birçok kripto para birimi ile hem alım-satım hem saklama işlemlerini Binance borsası aracılığı ile gerçekleştirebilir.

Binance Güvenilir Mi?

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance, hem Türkiye’de hem dünyada en çok tercih edilen kripto para borsaları arasında yer alıyor. Çünkü Binance’in gerek güvenlik, gerek işlem hızı gerekse sunduğu coin’ler ve işlem ücretleri bakımından önce çıkan bir borsa olduğu görülüyor.

Öncelikle hangi websitesi olursa olsun öncelikle bağlantının güvenli olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Binance “güvenli bağlantı” lisansı almış bir kripto para borsası olduğu için bu lisansı olmayan borsalarda güvenlik konusunda bir adım öne çıkıyor.

Buna ek olarak Binance borsasında hem SMS doğrulama hem de çift aşamalı doğrulama bulunuyor. Kullanıcılar hesaplarını hem SMS hem de Google Authenticator ile koruyabiliyor.

Öte yandan Binance fon kurtarma ya da sigorta planına sahip bir borsa olarak karşımıza çıkıyor. Bu da herhangi bir saldırı anında uğranabilecek zararın karşılanabileceği anlamına geliyor. Ayrıca Binance’in geniş bir siber güvenlik ekibi bulunuyor ve güvenlik uzmanlarının kimlik bilgileri ciddiyetler korunuyor.

Bunun yanında Binance, kullanıcı fonlarına ek olarak kullanıcı bilgilerini de koruma altına alıyor. Bu da Binance ile paylaşılan her bilginin titizlikle korunduğu anlamına geliyor.

Tüm bunlara ek olarak Binance itibar ve sicil bakımından da güvenilir borsalar arasında yer alıyor. Binance şu anda çok sayıda dil seçeneği, çok sayıda işlem çifti sunduğu ve birçok ülkeden kullanıcı bulunduğu için güvenli olarak nitelendiriliyor.

Binance Hangi Coin’ler Var?

Bir kripto para borsasını kullanırken en önemli etkenlerden birinin listelediği kripto para birimleri ve işlem çiftleri olduğu görülüyor. Binance, şu anda piyasada en çok kripto para işlem çiftine sahip borsalar arasında yer alıyor. Bitcoin (BTC) başta olmak üzere, Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE), Stellar (XLM) UniSwap (UNI), SushiSwap (SUSHI), EOS, IOTA, Tether (USDT), Cosmos (ATOM), 1INCH, AAVE ve daha birçok kripto para birimi Binance’te listeleniyor.

Binance kullanıcıları, BTC/ETH gibi kripto paralar arasında işlem yapabildikleri gibi platform aracılığı ile BTC/TRY gibi itibari para ve kripto para arasında da işlem yapabiliyor.

Binance de Bitcoin Nasıl Alınır?

Binance ile Bitcoin alabilmek için öncelikle Binance’te hesap açmak gerekiyor. Ana sayfada sağ üst köşede yer alan “Kayıt ol” ya da “Register” menüsünden kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra Bitcoin almak için işlemlere başlayabilirsiniz.

Bitcoin almak için Binance’e öncelikle dolar ya da Türk Lirası gibi bir itibari para göndermek gerekiyor. Para yatırma sayfasından gönderim işleminizi gerçekleştirdikten sonra eğer Türk Lirası gönderimi yaptıysanız BTC/TRY işlem çiftini seçerek alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Buna ek olarak eğer daha düşük bir fiyattan Bitcoin almak istiyorsanız, satın almak istediğiniz fiyattan emir vererek, BTC o seviyeye geldiğinde otomatik alım yapılmasını da sağlayabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar